«В Чернігівській області загальна захворюваність на туберкульоз минулоріч збільшилась на 30%». Про це на своїй сторінці написав голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус після відвідин колишнього протитуберкульозного диспансера, а нині Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб.

Вячеслав Чаус відзначив, що у 2021 році зареєстровано нових 544 випадки активної хвороби, з них 183 – лікарсько-стійкого туберкульозу; 10 – у дітей. Померли 79 осіб… Відсоток виявлення хвороби, а значить вчасного реагування, зріс завдяки роботі в області пересувного флюрографа, а також збору та доставки біологічного матеріалу.

«Роботи чимало, але це точно не те, що можна відкласти на потім. Аби пандемію covid не змінила пандемія інших інфекційних хвороб» – написав В’ячеслав Чаус.

Зі свого боку можемо додати, що ситуація з поширенням туберкульозу в області, яку описав В’ячеслав Чаус, ще більш жахлива і вже давно має всі ознаки епідемії. Про це ми неоднаразово писали у своїх минулорічних публікаціях. Для усвідомлення проблеми пропонуємо прочитати коментар керівника закладу Миколи Дейкуна, що він дав чернігівським журналістам: «На сьогодні у нашому закладі постійно лікується 1000 людей на туберкульоз. З 5 липня 2021 року, завдяки роботі пересувного флюорографа ми їздимо шістьма маршрутами по області та збираємо в контейнера мокроти”.

Даний коментар Миколи Дейкуна фактично означає, що за пів року лікарі виявили 544 нові випадки і це далеко не всі хворі, які є на теренах Чернігівської області. Сподіваємося, що увага з боку голови Чернігівської ОДА та спрямовані зусилля на ранню діагностику захворюваності на туберкульоз зможуть виправити ситуацію. На останок додамо, що наступною громадою де будуть працювати лікарі стане Менська. Повний список ми опублікуємо згодом. Бережіть себе та скористайтеся нагодою пройти безкоштовне обстеження.

Підписуйтеся на наш телеграм канал «Новини Чернігівщини» та дізнавайтеся більше t.me/newchnews

В’ячеслав Чаус відвідав протитуберкульозний диспансер та поділився жахливою статистикою

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here