Як абсурдно це б не виглядало та мер міста Владислав Атрошенко фактично виступає проти будівництва Палацу спорту в Чернігові, якщо його не зводитиме його компанія, чи не контролюватиме його технагляд. Про це на першій нараді в Новому році в міськраді висловився мер Чернігова. На його думку, якби розпорядником коштів на будівництво Палацу спорту виступило міське УКБ (управління капітального будівництва – ред.), то Чернігів відповідально б впорався до будівництва, якісно та вчасно, з мінімальним огріхами, які би потребували потім виправлення.

Також мер висловився, що в разі, якщо будуватиме не його компанія, то технагляд має виконувати підконтрольні йому люди з технагляду. В іншому випадку Палац спорту місто на свій баланс не прийме.

– Можна допустити варіант, коли технагляд буде повністю від області, але тоді треба письмово зафіксувати, щоб цей палац був на балансі області, а то ми потім будемо щорічно добудовувати, ремонтувати, це великі ризики для нас, – висловив свої роздуми на нараді Владислав Атрошенко.

Насправді, за всіма цими занепокоєннями мера криється зовсім інше. Справа полягає в тому, що зведення Палацу спорту, вартістю більше 700 мільйонів, фінансуватиметься з держбюджету в рамках президентської програми «Велике будівництво». До обшуків в компаніях мера і у тому ж міському УКБ, фінансування планувалося спрямувати саме в Чернігів. Але, враховуючи ризики з розкраданням міських грошей, проект вирішили у Чернігова забрати. Наразі проект передано в обласне управління капбудівництва Чернігівської ОДА, де перемогти в тендері на будівництво Палацу спорту у компаній мера дуже мало шансів. Приклад, реставраційні роботи кінотеатру Щорса, де дві кампанії Владислава Атрошенка не змогли перемогти через зависоку ціну своїх робот. Саме тому мер почав висловлюватися про введення свого технагляду в контроль майбутнього будівництва. Це робиться з єдиною метою. Якщо технагляд будуть виконувати підконтрольні меру люди, то гарантовано проект перетвориться на довгобуд і зараз пояснимо чому.

Справа полягає в тому, що без підпису інженера технагляду жодна платіжка не потрапить на оплату виконаних робіт. А це означає, що компанія, яка переможе в тендері на будівництво Палацу спорту та виконуватиме роботи ризикує не отримати гроші. За цим принципом з Чернігова видушили всі підрядні організації. Виграти тендер можна, але жодної копійки за виконані роботи компанія не отримає.

Ось чому Владислав Атрошенко прагне встановити свій технагляд за будівництвом. Бо через цей механізм дуже легко позбутися конкурентів і врешті-решт завезти свою компанію. Або отримати відкат. Чим мер не гребує. Звісно, що в разі не виконання вимог мера по його технагляду над будівництвом Палацу спорту, Чернігів відмовляється приймати його на свій баланс. Точніше, не Чернігів, а особисто мер Чернігова не прийматиме Палац спорту. Ось така вона реальна картинка, яку не покажуть по телебаченню.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here