Вчора пройшла сесія Чернігівської міської ради, яка без перебільшення стала початком кінця народної любові до мера Атрошенка. Його бажання в будь що отримати 3,5га землі лісопарку Ялівщина не дивлячись на суспільний резонанс та вимогу зняти питання з розгляду, це вирок рейтингам мера і 100% не сприйняття чернігівцями його нахабних дій. Мова йде про цинічні плани Владислава Атрошенка продати власній будівельній компанії дитячо-туристичний центр в Ялівщині, з його землею і унікальною природу. Це справжня перлина Чернігова, яку довгі роки влада міста намагалася занедбати, аби потім за безцінь забрати.

Ми зібрали все, що передувало цьому і розповімо вам, чим все вчора закінчилося. Читайте та поширюйте. Це має знати кожен!

Спочатку Атрошенко заговорив про економію біддетних коштів

Те, що дитячий центр збираються продати, стало відомо минулого тижня. На погоджувальній раді по підготовці до сесії Владислав Атрошенко почав розповідати, що кожного року місто витрачає по 600 тисяч гривень на утримання дитячого центру в Ялівщині і на його переконання це марні трати. Так він намагався аргументувати появу в проекті рішення питання надання фонду коммайна  міськради дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки дитячого центру.

Забігаючи на перед одразу хочемо прояснити, для чого потрібен даний проект землевідведення і чому його раніше не розробляли!

Справа полягає в тому, що дитячий центр розміщений на 3,5 гектарах мальовничого лісу і до цього часу ні в кого не виникало думок, що цю землю можна якось забрати. Більше того, дана земельна ділянка входить в межі РЛП Ялівщина, який через дії певних осіб не оформлював землю та не встановлював межі.

Але, останні події підштовхнули мера до дій в напрямку Ялівщини. Мова йде про те, як будівельна компанія мера купила гаражі за обласною адміністрацією, а потім депутатська більшість «Рідного дому» віддала цій фірмі 45 соток землі під будівництво багатоповерхівок. Фактично те саме мер хоче провернути і з будівлею дитячого центра.  Та перше, що потрібно зробити, це оформити землю, щоб потім можна було безперешкодно продати будівлю з землею і яка вже точно не увійде до регіонального ландшафтного парку.

От же, мер озвучив свої плани по економії коштів і всім стало зрозуміло, що він поклав око на землі Ялівщини. А всі можливі сумніви, щодо його планів розвіяв сюжет телеканалу Дитинець (відео можете переглянути наприкінці матеріалу – ред.) В ньому сподвижник мера по пограбунку Чернігова придуркуватий Василь Білогура заявив, що позбувшись дитячого центру в Ялівщині діти нічого не втратять, а будуть спокійно ходити в гуртки при школах. За непотрібність центру виступив і ще один піддеглий мера – директор дитячо-юнацького туризму міськради Олександр Гаврилей. Він взагалі заявив, що навчальний процес в Ялівщині не можливий і це доведено роками. Було б смішно почути це в іншій ситуації. Але даний сюжет випускали виключно під сесію і тільки з однією метою, аргументувати непотрібність місту такого об’єкту і заспокоїти людей, що дітям є куди ходити. Та все пішло не за планом мера!

Чернігівці вийшли на протест

Спочатку плани Владислава Атрошенка засудили пересічні громадяни, які в соцмережах жваво обговорювали цю новину. Потім почали включатися громадські активісти, деякі депутати, громадські організації та навіть політичні партї. Всі вони закликали чернігівців прийти на сесію і не допустити дерибану Ялівщини.

І от, вчорашня сесія зібрала повний зал людей, які вимагали лише одного – зняти питання з розгляду. Правда їх не відразу хотіли впускати, а потім мер намагався обмежити обговорення даного питання 15 хвилинами. Не вийшло. Обговорення тривало більше години. Представники громадськості наводили свої аргументи, чому треба зняти питання з розгляду і вони були переконливі. Відзначимо самі важливі:

– даним рішенням ділянка 3,5 га в Ялівщини змінює своє цільове призначення на землю громадської та житлової забудови;

– після розробки землевпорядної документації на цю ділянку, приміщення дитячого центру можна безперешкодно продати (за законодавством будівлі продаються з оформленою землею, через що мер і проштовхував це рішення – ред.)

– дитячий центр і його земля знаходиться в межах РЛП Ялівщина (регіональний ландшафтний парк) і після оформлення документів фактично буде виключена з його меж;

– за шість років мерства Владислава Атрошенка не було потреби оформлювати землю, а зараз такий поспіх.

Окрім цього лунали і притензії до мера, якого фактично звинуватили в вирубці дерев на площі 3 гектари, що примикають до Ялівщини з боку авто кооперативу в Олександрівці. Справа в тому, що до даних земель має відношення тесть мера і наразі там повним ходом рубають ліс. Звісно, що окрім громадськості цього ніхто не помічає! Наводячи даний приклад вирубки, екоактивісти напряму закидали меру, що те саме він зробить і з 3,5 га після продажу.

На все це мер спочатку казав, що він обраний «слуга» і для нього важлива думка людей. Потім апелював до демократичності і наводив приклади, що в Європі активістів ніхто б до зали не пустив би. Спробував і перекласти відповідальність на Чернігівську обласну раду та адміністрацію: йдіть до них стосовно Ялівщини, це їх відповідальність – казав Атрошенко. Окрім цього мер запрошував до слова начальника земресурсів Василя Дмитренка, який розповідав, що це землі запасу і мерія їх має впорядкувати та інші казки. Підспівували меру і депутати його монобільшості з «Рідного дому» –  вимагаючи припинити обговорення.

В результаті годинної дискусії мер фактично послав чернігівців та поставив на голосування порядок денний, в якому залишилося питання Ялівщини! Та на цьому все не скінчилося. Під час розгляду 22 питання сесії, в якому під пунктом 1.2 йшло дане питання, Владислав Атрошенко вийшов із зали. А пропозиція зняти питання з розгляду (відео дивіться нижче – ред.) набрала лише 9 голосів. Більшість депутатів з представників «Рідного дому», «Нашого краю» та двох «рабів мера» питання провалили! Нагадаємо, що в телеграм каналі «Новин Чернігівщини» ми повідомляли, що «Наш край» за домовленостями з мером по голосуванню за Ялівщину отримає 5 мільйонів гривень. А наступним голосуванням затвердили проект рішення і відкрили шлях для продажу 3,5 га Ялівщини будівельній компанії мера. Так, вам не почулося! Дана земля оформлюється виключно для того, щоб потім, разом з дитячим центром, буде продана будівельній компанії мера для будівництва котеджного містечка. Місто отримає за це якісь гроші, які потім витратять на черговий фонтан, мер – власне «Царське село», а чернігівці втратять частину свого лісопарку.

І на останок. Як повідомив представник нацкорпусу Олександр Тарнавський, перед сесією він мав годинну розмову з мером і вже тоді знав, що він від своїх планів не відступить. Агрументація мера: він не хоче прогинатися перед якимось там депутатами та активістами, що виступають проти. Більше того, він повідомив, що мер запропонував компроміс – на дану землю від забудови буде введений мораторій. Та як ви вже знаєте, це питання на сесії навіть не обговорювалося, бо жоден закон це не передбачає.

Що стосується продовження, то воно обов’язково буде, як в протестах чернігівців, перед якими мер не хоче прогинатися забувши, що вони його і обрали, так і оскарженні даного рішення. Депутатка Марина Рейко ще вчора заявила, що з помічниками буде подавати до суду і скасовувати його. Буде негативне продовження і для депутатів, які пішли проти чернігівців на догану бажань мера.

P.S. Що стосується подальшого висвітлення даного питання, то ми продовжимо публікувати прізвища депутатів, які голосували за дерибан Ялівщини. А про найбільш активних з них, ще й розповімо цікаві факти.

Підписуйтеся на наш телеграм канал «Новини Чернігівщини» та дізнавайтеся правду, про які інши бояться писати t.me/newchnews

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here