Днями голова Чернігівської ОДА В‘ячеслав Чаус заявив, що скоріш за все Чернігівська область буде переведена в червону зону карантину. А це означатиме повний локдаун із всіма прописаними обмеженнями. Хоча і до повного локдауну, вже від вчора, почали діяти обмеження на міжобласне пасажирське перевезення, про яке ми окремо повідомляли – без ковідних сертифікатів, або тестів їхати стає неможливо. Так само хочуть обмежити, у разі червоної зони і можливість людей на роботу, або відвідини громадських місць. Все це спричинило черги на пунктах вакцинації у Чернігові. Чиновники переконують, що вакцини багато.

Але, як нам стало відомо, то вакцин за новими роз‘ясненнями МОЗ скоріш за все не вистачить. Справа в тому, що медикам дозволили відкривати флакони, в якому 10 доз вакцин, для вакцинації 5 чоловік. А це означає, що невикористані вакцини будуть викидати. В такому випадку переданих вакцин для вакцинації населення Чернігова просто не вистачатиме.

Тож в мерії підворушилися і чиновники від медицини планують після вихідних забрати вакцину із районів та громад на Чернігів. Логіка проста – не хочете вакцинуватися в районі, чи громаді, сидіть дома.
За таким сценарієм села та малі міста по суті стануть ізольованими.
А саме загрозливе, що у лікарнях, де лікують ковід, ліжка вже закінчуються. У Чернігові хоча б є лікарі і кисень, а що є районних лікарнях і чи готові вони? Залишається під великим питанням.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ