Продовжуємо тему рейдерства на державному підприємстві ДГ «Іванівка» НААН України, стали відомі факти численних кримінальних проваджень проти колишнього директора Миколи Вікторовича Половіка, який нещодавно у супроводі воєнізованої охорони захопив контору господарства, а потім під прикриттям спец призначенців КОРД організував збір і вивезення врожаю з державних полів. Виявляється, що на Половіку висить серйозна стаття – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Незважаючи на тяжкість статті, якою передбачено позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, Половік поновлюється на посаді через Харківський суд, поліція забезпечує йому доступ до приміщення, бере під охорону комбайни приватної фірми, які збирають врожай, а прокурори, які ще в літаку розшукували його, дивним чином затихають та не вручають підготовлену підозру.

Історія з махінаціями на держпідприємстві НААН України, попри відсутність до недавніх подій розголосу, тягнеться з 2019-го року. 9 липня 2019-го року СВ ВП 1 Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області реєструє кримінальне провадження № 42019270000000141 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України відносно керівника ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН» Половік М. В. Слідчі порушують провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААУ, шляхом привласнення врожаю, який незаконно вирощувався на землях, переданих державному підприємству, отримання неправомірної вигоди, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що може призвести до завдання збитків державі.

3-го лютого 2021-го року СУ ГУНП в Чернігівській області реєструє кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12021270000000044 теж за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Провадження відкрили за фактом розтрати бюджетних коштів на загальну суму майже 2,7 мільйони гривень. Половіку закидали, що будучи директором державного господарства, він:

– укладав ряд договорів поставки з ознаками фіктивності; 

– за змовою з приватними особами оброблясь земельні ділянки підприємства без документів (хоча навіть із документами не мали права!);

– у результаті – занижували врожайність. 

13.07.2021 року прокурором у кримінальному провадженні винесено постанову про визнання речовими доказами майбутній урожай 2021 року, вирощений на земельній ділянці розміром 4106 га. кадастровий номер — 7420883200:04:001:0001.

Кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.191 КК України, відповідно до ст.12 КК України, є тяжким злочином.

У ході досудового розслідування було встановлено, що для надання доступу до земель Національної академії аграрних наук України, що перебувають у володінні та користуванні ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААУ між ТОВ «Енергогазімпекс» та ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААУ 2020-2021-их роках укладено договори про надання сільськогосподарських послуг з вирощування соняшника за звичайною технологією. Аналогічний договір укладено між ТОВ «Енергогазімпекс» та ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» про надання сільськогосподарських послуг. Згідно з умовами даних договорів виконавець в особі ТОВ «Енергогазімпекс» зобов`язується надати комплексні сільськогосподарські послуги з вирощування та збирання врожаю соняшнику та кукурудзи, в т.ч. виконати всі необхідні види агротехнологічних робіт власними силами із застосуванням власних матеріалів, а замовник в особі ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» зобов’язується прийняти та оплатити їх.

З аналізу змісту зазначених договорів, вбачається, що ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» фактично передало ТОВ «Енергогазімпекс» у платне користування (оренду) земельну ділянку. Згідно з п.1.4 вказаних договорів про надання послуг власником незавершеного виробництва та майбутнього врожаю є ТОВ «Енергогазімпекс».

При цьому, 2020-2021-их роках між ТОВ «Енергогазімпекс» та ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» укладено форвардні договори поставки сільськогосподарської продукції кукурудзи та сільськогосподарської продукції соняшнику. Згідно з предметом форвардних договорів постачальник зобов`язується поставити і передати у власність покупця, а покупець прийняти і оплатити сільськогосподарську продукцію українського походження, врожаю року соняшник, кукурудза.

Також встановлено, що протягом 2020-го року ДП ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» з ТОВ «Інвестиційна компанія «Енергоперспектива» укладено наступні договори про надання сільськогосподарських послуг: 

– з обробки грунту та посіву соняшнику на загальну суму 9 мільйонів 180 тисяча 168.80 грн. 

– про надання сільськогосподарських послуг з догляду за посівами та збирання врожаю соняшнику на загальну суму 8 мільйонів 640 тисяч 584.39 грн.

Згідно з умовами даних договорів, виконавець в особі ТОВ «Інвестиційна компанія «Енергоперспектива» зобов`язується надати комплексні сільськогосподарські послуги з вирощування та збирання врожаю соняшнику та кукурудзи, в т.ч. виконати всі необхідні види агротехнологічних робіт власними силами із застосуванням власних матеріалів, а замовник в особі ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» зобов`язується прийняти та оплатити їх.

З аналізу змісту зазначених договорів, вбачається, що ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» фактично передало ТОВ «ІК «Енергоперспектива» у платне користування (оренду) земельну ділянку. Згідно з п.1.4 вказаних договорів власником незавершеного виробництва та майбутнього врожаю є ТОВ «ІК «Енергоперспектива».

При цьому, 06.03.2020 року між ТОВ «ІК «Енергоперспектива» та ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України» укладено форвардні договори поставки сільськогосподарської продукції соняшнику на загальну суму 8 мільйонів 550 тисяч грн., кукурудзи на загальну суму 9,5 мільйона гривень. 

Зі змісту зазначених договорів вбачається, що на їх підставі ДП «ДГ «Іванівка» фактично передано користування (оренду) земельні ділянки ТОВ «Енергогазімпекс» та ТОВ «ІК «Енергоперспектива».

Крім того встановлено, що у ході діяльності службові особи ДП «ДГ «Іванівка» та, зокрема Половік М.В., за попередньою змовою з невідомими особами, здійснюють обробку земельних ділянок, які знаходяться у користуванні ДП «ДГ «Іванівка», без документального відображення, у результаті чого службовими особами здійснюється заниження фактичної врожайності з метою збагачення третіх осіб.

З огляду на вищевикладене дії службових осіб ДП «ДГ «Іванівка» ІСГ ПС НААН України», ТОВ «Енергогазімпекс» та ТОВ «ІК «Енергоперспектива» прокуратура кваліфікувала за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.191 КК України. А це – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. 

Провадження зареєстровані, статті обвинувачення – серйозні, збитки – колосальні. Загальна сум а боргів держпідприємства – 90 мільйонів!!! гривень, з яких 60 мільйонів – це борги перед кредиторами, частина з яких, як стверджує слідство, є фіктивними. Разом із тим виникає запитання: чому Микола Половік і досі не отримав підозри? Чому мовчить прокурор Чернігівської області Сергій Василина? Із начальником обласного управління поліції Володимиром Нідзельський і так все зрозуміло. Бо які ще треба пояснення, коли по його прямій вказівці поліція покриває пограбунок держпідприємства!

Якщо силовикам треба фото і місце розташування колишнього директора, то ось вони! А, можливо, панам силовикам варто звільнити місце роботи для тих, хто працюватиме по Закону, а не керуватиметься приватними розпорядженнями зацікавлених сторін?

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ