Чернігівка та колишня директорка ДП ДГ «Івківці» НААН України Анна Кравченко безслідно зникла ще влітку цього року. Її мобільні вимкнені, а місце перебування не відоме. Через те, що вона проходить по кримінальним справав і не з‘являлася на допити, 7 вересня поліція внесла її в розшук. Але, є припущення, що за зникненням, або навіть вбивством Анни Кравченко стоїть колишній нардеп, а нині голова Прилуцької райради Олег Дмитренко. Ці висновки ми зробили із подій, які відбувалися минулого року та продовжуються зараз. Нагадаємо, як все було і ви зрозумієте до чого тут Олег Дмитренко.

Минулого року прокуратура розпочала розслідування справи про використання державних земель сторонніми особами, які належать Національній академії аграрних наук (скорочено НААН України). Зацікавлені із вас напевно неоднаразово чули, як мільйони гектарів державних земель використовуються спритними ділками – державі збитки, а собі прибуток. Подібна схема діяла і в  ДП ДГ ” Івківці” НААН України Прилуцького району. Вона виглядає наступним чином. Державне підприємство засіває свою землю, а от обробити і зібрати врожай грошей не має. Тому підписує договір купівлі-продажу майнових прав на незавершене сільськогосподарське виробництво, фактично продаючи майбутній врожай. За це державне підприємство отримує компенсацію за посівну. Цих коштів фактично вистачає на покриття витрат посівної та утримання штату. А от весь прибуток із врожаю отримує комерційна структура, яка обробила та зібрала його. Так само було і з ДП ДГ «Івківці», керівниця якого Анна Кравченко підписала відповідний договір із компанією Олега Дмитренка «Батьківщина». Фрагмент даного договору ви можете побачити нижче. Саме цей факт зацікавив органи слідства і вони відкрили кримінальну справу проти ДП ДГ «Івківці» та його керівниці.

Також, в червні 2020 до НААН України надійшов відповідний лист  від прокуратури, в якому повідомлялося, що директор фігурує у кримінальному провадженні і НААН потрібно провести перевірку її діяльності. НААН України вже 1 липня реагує на цього листа та видає указ про звільнення директора ДГ ” Івківці” НААН України Анни Кравченко. Після цього починається скандал за врожай, про який ми також писали. Тоді Олег Дмитренко прагнув вивезти весь врожай озимої пшениці та ріпаку до себе на Срібнянщину де розміщується база СТОВ «Батьківщина», а правоохонці стали на заваді. Скільки і хто отримав той врожай жодна із сторін не повідомляє. Відомо лише те, що частину врожаю Дмитренко таки забрав та отримав обшуки. Частину залишили на зберігання в ДП ДГ Івківці, але вона була зіпсована, через що проти Анни Кравченко відкрили ще одну кримінальну справу. А іншу частину врожаю відвезли на незалежний елеватор для державного зберігання. Олег Дмитренко тоді багато розповідав про рейдерство та звинувачув в цьому всіх окрім самого себе. Звісно, що не розкривалися і фінансові вигоди, які отримував Дмитренко та його СТОВ «Батьківщина» експлуатуючи землі ДП ДГ «Івківці». За незалежною оцінкою експертів прибуток СТОВ «Батьківщина», а фактично прибуток Олега Дмитренка, на цій оборудці з ДП ДГ «Івківці» міг складати 3-4 мільйони доларів щороку. Якщо вірити заявам Дмитренка, що з нього вимагали 40-45 мільйонів гривень за цей врожай, то оцінка експертів доволі точна. Та як бачимо, то всі минулорічні події лишилися в минулому і про них ніхто не говорить. 

Але, кримінальні справи продовжують розслідуватися і один із ключових фігурантів минулорорічних подій безслідно зник. Мова йде про директорку ДП ДГ «Івківці» Анну Кравченко. Ще влітку цього року вона перестала відвідувати слідчого, а її телефон перестав приймати дзвінки. Про це ми дізналися із документів, які до нас надійшли і які ми також публікуємо нижче. Тепер ви розумієте, чому вона зникла і кому це може бути вигідно. Насправді ми мало віримо в те, що жінка, яка працювала на посаді в державному підприємстві має гроші, аби кудись зникати та переховувалися. Це не той рівень корупціонерів-втікачів. А от таке зникнення і фінансове утримання може собі дозволити Олег Дмитренко, який зацікавлений, аби Кравченко мовчала і не давала свідчення. Не виключаємо можливості і того, що Анна Кравченко вбили на замовлення того ж Олега Дмитренка. Як розумієте, коли на кону мільйони доларів і безпосередній учасник може заговорити, то від нього можуть позбутися. Сподіваємося, що Анна Кравченко все таки жива. Але, звертаємо увагу поліції на можливий факт вбивства підозрюваної і ключового свідка оборудок в ДП ДГ «Івківці» Анни Кравченко на замовлення Олега Дмитренка.

Чекаємо на результатів та тримаємо дану тему на контролі. Далі буде.

Олег Дмитренко причетний до зникнення, або вбивства Анни Кравченко
Розшук зниклої Анни Кравченко
Інформація від правоохоронців

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ