Колишній голова ОДА Андрій Прокопенко продовжує паразитувати на ОТГ та збирати з них екологічні кошти, через свою ТОВ «Чернігівекопроект». Як ми вже повідомляли раніше Прокопенко погорів на відкатах та був звільнений з посади. Але, щоб залишатися на виду, створив громадську організацію Центр розвитку громад Чернігівської області, яка дозволила йому ходити до своєї наступниці Анни Коваленко.

Під ходінням по питанням ОТГ Прокопенко вирішував свої справи, які в першу чергу стосувалися не відкриття кримінальних справ де він фігурує. Тільки через це правоохоронні органи сліпо не помічали фактів відкатів на ремонті доріг, незаконного отримання сотень гектарів землі та відкатів від голів РДА. Фактично ОТГ стали таким собі ключом у відкритті дверей посадовців і вирішення виключно своїх питань. Але, як всі можуть бачити Прокопенко примудряється не тільки прикриватися ОТГ, а ще й обирати їх. Послуга його «Чернігівекопроект» коштує кожному ОТГ 30000 грн.

Для повного розуміння шахрайства Прокопенка розкажемо як він збирає кошти. Справа в тому, що згідно Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» СЕО обов’язковий для визначення, опису та оцінювання наслідків, що впливають на довкілля та здоров’я населення через виконання документів державного планування (містобудівна документація: генеральний план, детальний план території або план зонування території, схеми планування району; стратегій, загальнодержавних програм, державних цільових програм та інших програм і програмних документів, які розробляються та/або підлягають затвердженню органом державної влади, органом місцевого самоврядування), розроблення заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків.

І от під цей закон Прокопенко створив ТОВ «Чернігівекопроект» в якій він є засновник, директор і виконавець. Така собі контора «Рога і копита», яка виконує СЕО для громад області і отримує з них по 30 тисяч гривень. Якщо подивитися сторінку Чернігівекопроект в Фейсбук, то побачите всю фіктивність і кому Прокопенко продає золоті папірці. 

Але, зміна голови Чернігвської ОДА Коваленко на Чауса схоже поставила крапку у аферистичних походженнях Прокопенка. Справа в тому, що в ОДА вирішили відмовитися від посередницьких послуг Прокопенка і самостійно вести справи з ОТГ. Відповідну інформацію розмістив на своїй сторінці в Фейсбук голова ОДА В’ячеслав Чаус.

«Важливо розподіляти фінанси туди, де їх найбільше потребують. А ситуацію раціонально проаналізувати можна лише маючи тісну співпрацю з кожною – наголошую – КОЖНОЮ громадою області. Відтак, прийняв рішення про створення Ради громад Чернігівської області. Відповідне розпорядження підписане сьогодні. Так, це не перша спроба об’єднати зусилля виконавчої влади з представниками місцевого самоврядування. Але, впевнений, вона буде найбільш вдала. Запрошую до плідної роботи!» – написав В‘ячеслав Чаус.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ