Треба визнати, що Чернігівський міський голова геній з озеленення, як міста, так і себе особисто. Тільки він і ніхто більше в Чернігівській області, а може і в цілій Україні, може прикупити клени в 16 разів дорожче і при цьому, ні в кого не виникне жодних запитань. Ще 10 серпня ми опублікували матеріал «Вулиця Шевченка залишилася без дерев», в якому навели офіційні дані із цифрами скільки коштуватимуть нові дерева, що купує Чернігів. Хто забув, нагадаємо, що ми писали.

«Замість спиляних здорових дерев на цій ділянці вул. Шевченка з‘являться 39 гостролистих клени та 16 іспанських платанів загальною вартістю 998 тисяч 125 гривень. Якщо перерахуємо у вартість одного дерева, то вийде, що один клен обійдеться розумним мешканцям міста в 16,125 грн., а іспанський платан 22,147 грн.»

Окрім цього ми вивчили скільки ж насправді коштують чудо дерева і з‘ясували, що найдорожча пропозиція по клену складає 3600 грн., а за іспанський платан просять 4500 грн. І от сьогодні, секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко в коментарі журналістам повідомив, що клени, які висадять замість каштанів, будуть заввишки три метри. Вартість одного клену разом із посадкою обійдеться міському бюджету у майже 1000 гривень.

За його словами, загалом на вулиці Гоголя в Ніжині ростуть 64 каштани. 17 з них, за висновками комісії, вже трухляві, тому їх знесуть та замінять на канадські клени. Решту допоможуть врятувати волонтери, які опікуються збереженням дерев.

Отже маємо факт, що канадський гостролистий клен з посадкою в Ніжині обійдеться бюджету в 1000 гривень. А такий самий клен без посадки в Чернігові вже коштує 16,125 грн. Не знаємо, що з цього приводу думають правоохоронні органи, але завищення ціни в 16 разів це точно перебор.

Нагадаємо, що за наполегливою настановою Владислава Атрошенко, новопризначений начальник КП «Зеленбуд» має виконати  план і в цьому році закупити та висадити 4000 дерев. Якщо ж закупівельні ціни не зміняться, то бюджет Чернігова понесе колосальні збитки, а Владислав Анатолійович отримає не меш колосальне озеленення. В свою чергу чекаємо офіційну інформацію про постачальників і готуємо розгорнутий матеріал. Буде приголомшливо!

1 COMMENT

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ