3 вересня, Чернігівська обласна прокуратура розповсюдила повідомлення, що направила до суду справу одного із колишніх голів РДА, який самовільно виписав та отримав вихідну допомогу при звільненні в розмірі 235 тисяч гривень. Вже традиційно для прокуратури в повідомленні не називалося прізвище спритного посадовця. Але, журналісти «Суспільного» з‘ясували, що цим спритником виявився колишній голова Чернігівської РДА Віктор Корж. В своєму коментарі журналістам він повідомив, що діяв в рамках законодавства і його розпорядження міг би скасувати голова ОДА, яким на той час вже був Андрій Прокопенко, але цього не зробив. Більше того Віктор Корж сказав, що таку вихідну допомогу і в такий спосіб виписали та отримали всі інші глави РДА Чернігівської області. І тут виникає питання. Чому Андрій Прокопенко не зупинив дії глав РДА, які звільняючись, виписували собі та отримували сотні тисяч гривень допомоги? З цього приводу ми поспілкувалися із представником прокуратури та з‘ясували наступне.

Виявляється, спритні чиновники РДА наприкінці 2019 року видавали розпорядження про припинення своїх повноважень та підписували собі виплату вихідної допомоги при звільненні у розмірі від 200 до 300 тисяч гривень. Всього звільнилось у кінці 2019 року 20 голів РДА, а 15 із них, в тому числі і Віктор Корж, виписали собі та отримали багатотисячні вихідні допомоги. В прокуратурі переконані, що голови РДА напряму підпорядковується голові Чернігівської ОДА. А тому, виписати самі собі премію без відома вищого керівництва просто не могли. Більше того, наш співрозмовник повідомив, що у слідства вже є покази двох колишніх голів РДА. Вони зізналися, що діяли в змові із головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенко та половину отриманої допомоги передавали саме йому, через його помічника.

Враховуючи вищенаведене, в прокуратурі вважають, що це могла бути частина великої оборудки Прокопенко з колишніми головами РДА. В результаті якої Прокопенко наприкінці 2019  року міг отримати непоганий новорічний подарунок. Зі слів нашого співрозмовника, в прокуратурі припускають, що загальна сума, яку Прокопенко отримав від голів РДА по цій схемі, може сягати більше 2-х мільйонів гривень.

І на останок, наш співрозмовник запевнив, що прокуратура не обмежиться тільки Віктором Коржем і попрацює з усіма іншими чиновниками, які напиляли собі премій за кошт платників податків. Також, окрема кримінальна справа чекає і на Андрія Прокопенка, проти якого вже є свідчення голів РДА. Та от, чи дійде вона до суду, покаже час.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ