Напередодні антикорупційного форуму і на фоні гучної заяви Анни Коваленко про успішно проведений антикорупційний аудит, публікуємо обіцяний матеріал, який продемонструє всім реальний стан справ з корупцією в стінах Чернігівської ОДА. Мова йде про начальника управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації Богдана Кривенка, який вже неоднаразово ставав “героєм” наших публікацій, разом із своє заступницею Наталією Ковальчук. Вашій увазі реальна історія, як мільйони бюджетних коштів на добудові амбулаторій опинилися в кармані чиновника.

Минулого року, в управління капітального будівництва було призначено нового начальника, ним став Богдан Кривенко. Перші же тендери, які були проведені управлінням, стосувалися добудови сільських амбулаторій. А далі відбулося банельне корупційне дійство із перемогою потрібної фірми, яка за всіма ознаками працювала на кишеню Богдана Кривенка та його партнера Віталія Киселя. Та про все це по черзі.

Так, в липні 2020 року, управління капбудівництва на чолі із Богданом Кривенко провели тендери на добудову амбулаторій. В них прийняли участь “Стройбуд Консалт Інвест” та “ДБК СПЕЦ БУД”. Одразу відзначимо, що обидві фірми були зареєстровані наприкінці січня 2020 року і обидві пов’язані з Богданом Кривенко. Перша – “ДБК СПЕЦ БУД” зареєстрована 24.01.2020, а друга – “Стройбуд Консалт Інвест”, банально куплена партнером Кривенка та перереєстрована 30.01.2020. Саме ці дві фірми і стали головними учасниками тендерів по амбулаторіям, які розіграли між собою класичну схему. За результатами тендерів, більшість з яких виграло “Стройбуд Консалт Інвест” на суму 7,150,000 грн., запропоеувавши найнижчу ціну. Але, переможець був відхилений і встановлений новий “ДБК СПЕЦ БУД” із загальною ціною по чотирьох тендерах 8,466,375 грн.

Роз’яснюємо дану схему для необізнаних. Для того, щоб перемогти на тендері і отримати найвищу ціну виставляють дві, або і три фірми, які конкурують між собою і одна із них заходить з найнижчою пропозицією, аби мати право останнього голосу, чим контролюється хід торгів. Це робиться для того, аби тендер відбувся, бо є вимога, що тендер вважається таким, що відбувся, якщо в ньому приймають участь не менше двох осіб. А також для того, аби в разі появи небажаного конкурента, одна із фірм мала найнижчу ціну і право останнього голосу, чим контролює торги і за потреби може їх зірвати. Коли небажаних конкурентів не має і тендер відбувається, фірма з найнижчою пропозицією знімається по тим, чи іншим причинам, а переможчем визначається своя ж друга фірма, що запропонувала вищу ціну. Таким чином тендер виграється за найвищої ціни і фактично без конкурурентів. Звісно, що таке можливе коли є домовленості, або керівник сам регулює тендер під свої фірми, як це відбувалося із амбулаторіями.

Якщо переглянути тендери по амбулаторіям, то все це можемо бачити там. “Стройбуд Консалт Інвест” виставляв найнижчу ціну, отримував право останнього голосу, вигравав тендер, а потім знімався і переможцем ставало “ДБК СПЕЦ БУД” з найвищою ціною. Та це далеко не все. Всі роботи по добудові амбулаторій в с. Хоробичі, Городнянського району, с. Грем’яч, Новгород-Сіверського р-ну, с. Стольне, Менського району та с. Киїнка, Чернігівського р-н. виконували бригади партнера Кривенка Киселя, фірма якого “Стройбуд Консалт Інвест” вигравала дані тендери, а потім з них знімалася.

Більше того, більшість отриманих грошей з бюджету відмивалися через фіктивні фірми, частина з яких йшла на оплату роботи, а інша опинялася в кишені начальника управління капітального будівництва Богдана Кривенка та його партнера. Та це вже інша історія, про яку ми обов’язково напишемо, куди і коли йшли бюджетні мільйони.

Тепер, знаючи про все це, виникають прості запитання. Який антикорупційний аудит проводився Анною Коваленко і чому подібні факти не стали причиною розслідування та затримання фігурантів? Наголошуємо, що це лише один із фактів, що відбувалися і продовжують відбуватися в стінах Чернігівської ОДА. Нижче ми розміщуємо скріншоти тендерів та фірм, що приймали участь у корупційній схемі збагачення Богдана Кривенка.

P.S. Поки готувався цей матеріал нам стало відомо, що начальник управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації Богдан Кривенко має бути затриманий найближчим часом. Можливо, це відбудеться під час проведення антикорупційного форуму.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here