«Регулятор передає повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання з державного на місцевий рівень.

На виконання ініціатив Уряду та підтримуючи відповідні позиції Мінрегіону, місцевих органів влади, асоціацій та громадських організацій Регулятор розробив проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання», який був схвалений 9 червня 2021 року на відкритому засіданні.

Проектом, зокрема, передбачається передати всіх ліцензіатів у сфері теплопостачання, що підпадають під регулювання НКРЕКП (крім тих, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках) на місцевий рівень. Таким чином місцеві органи влади будуть встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів.

Зокрема, передаються 80 ліцензіатів (28 суб’єктів господарювання), що провадять діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Раніше в рамках Реформи децентралізації влади в Україні на місцевий рівень були передані 623 таких ліцензіатів.

При цьому Регулятор здійснюватиме моніторинг та контроль роботи всіх підприємств теплопостачання, в тому числі й тих, регулювання яких відбуватиметься на місцевому рівні, продовжуватиме нормативно-правове забезпечення їх діяльності.

«Якщо було прийняте політичне рішення стосовно повної децентралізації, то ми його будемо виконувати. Регулятор з цього приводу спілкувався з профільним міністерством та Урядом, які однозначно підтримують, просять на наполягають прийняти таке рішення. Більше того, це офіційна позиція Уряду, який вніс до парламенту відповідний законопроект.», – наголосив Голова Регулятора.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ