28 травня, на телеканалі Новий Чернігів вийшов малопомітний широкому загалу сюжет, в якому начальник ЖКГ Ярослав Куц повідомив, що з 1 липня всі ліфти в Чернігові переходять на обслуговування в комунальне підприємство Новозаводське.

“Це пов’язано з тим, що найбільш прозоро і найбільш зрозуміло для міської влади і для містян все ж таки робота комунального підприємства. Тому що там завжди можна перевірити, подивитися документацію, їх перевіряє КРУ. Тобто є звіти. Тобто все прозоро, ясно, зрозуміло, ееее, вся робота. Тому це все абсолютно нормально, був договір з однією підрядною організацією, тепер КП Новозаводське буде обслуговувати самого себе і відповідно буде обслуговувати три комунальні підприємства, які обслуговують житло” – сказав Ярослав Куц у даному сюжеті.
Наголос на прозорості та зрозумілості для міської влади та містян – зроблений Куцом, викликав наш інтерес до діяльності попередньої організації, яка з’явилася в Чернігові завдяки Куцу і яка працювада всі ці роки виключно на його кишеню. Приготуйтеся, бо цифри які виводилися, вас просто шокують. Так, лише минулого року, із системи ЖКГ Чернігова було виведено на компанію із обслуговування ліфтів 20 млн 744 тис.грн. Мова йде про ТОВ “Центрліфт”, яке прийшло на заміну ОТІС в 2016 році. А тепеп розповімо все, що нам вдалося дізнатися про аферу Куца “Центрліфт”.

На своєму початку, у 2016 році, компанія працювала без будь-яких успіхив і мало чим відрізнялася від свого попередника ОТІС. Та вже із 2017 року все змінилося, як власник так і надходження, які хлинули із міського бюджета та комунальних підприємств Чернігова. Лише по лінії міського бюджета в ТОВ Центрліфт прийшло 8 млн. 306 тис.грн. Що стосується власника, то фактично ним став Ярослав Куц зі своєю дружиною Мариною Тарановою. Остання і по цей день веде фінанси та звітність даної компанії. Що стосується переходу власності, то вона відбувалася далеко за межами Чернігова. Для цього Куц в кінці 2017 початку 2018 років відвідав Ригу, що добре видно по його вилітам із України.

Отримавши контроль над компанією Центрліфт, Ярослав Куц не жалів бюджетних коштів на її діяльність. Так, вже 2018 із міського бюджета Центрліфт отримало 13 млн. 845 тис.грн., а в 2019 – трохи більше 9 млн.грн. Вийнятком бюджетної щедроти став виборчий 2020 рік, коли на Центрліфт було спрямовано лише 1 млн. 973 тис.грн. Але не поспішайте радіти, бо за обслуговування ліфтів, чотири Чернігівські комунальні підприємства перерахували Центрліфт більше 18 млн.грн., що робили і в попередні роки. Загалом за період з 2016 по 2020 роки, Центрліфт отримало трохи більше 34 млн.грн. тільки бюджетних коштів на так звані ремонти ліфтів та їх поточне обслуговування. А ще десятки мільйонів гривень від комунальних підприємств за їх обслуговування, які щомісяця збираються із населення. Що стосується 2021 року, то за п’ять місяців Центрліфт отримало лише 121 тис.грн. із бюджету. І можемо припустити, що на останок їй підкинуть комунальні підприємства за 6 місяців близько 9 млн.грн, як це було в попередні роки. Нам вдалося достименно дізнатися, що роботи, на які Центрліфт отримувало ці мільйони, фактично не виконувалися, або виконувалися частково. Це викликало невдоволення та занепокоєння у керівників комунальних підприємств, які почали відмовлятися від перерахунку додаткових коштів на ремонти, які не проводяться. Фактично, Ярослав Куц опинився в ситуації, коли непомітно вимивати бюджетні кошти стало не можливо та й ризиковано. Саме тому афера із Центрліфт припинила своє існування. Але, залишила по собі яскравий слід, виконавців та свідків, що гарантовано тягне на кримінальну відповідальність.

Окремо звертаємо увагу правоохоронних органів на вищенаведену діяльність Ярослава Куца на посаді начальника управління ЖКГ Чернігова, який став організатором та реалізатором афери “Центрліфт”, задіявши в ній власну дружину та фіктивних директорів. Якщо ви звернете увагу, то помітите, що деякі директори переходили із підприємств, які були пов’язані з Куцом та знаходилися на обслуговуванні його дружини, яка фактично вела їх фінансову діяльність та звітність. Особливу увагу варто звернути на відсутність робіт, які не виконувалися за отримані бюджетні гроші, швидкість перерахунку коштів та їх подальший рух. Можливо вас здивує, що більшість із них опинилися в Латвійському банку. Вишенкою ж для всіх стане місце де розмістився Центрліфт в Чернігові і де зараз знаходиться нове творіння афериста Куца. Але це вже інша афера на десятки мільйонів, про яку ми обов’язково напишемо найближчим часом.

Сподіваємося, вам було цікаво дізнатися куди йдуть ваші гроші, які з вас постійно вимагають сплатити за послуги ЖКГ. Також, сподіваємося, що окрім правоохоронних органів даною темою зацікавляться депутати і найближчої сесії Куц звітуватиме за аферу Центрліфт. Ми також розміщуємо частину скріншотів перерахунку бюджетних коштів Центрліфт та їх фінансові успіхи за не тривалу діяльність, аби ви могли самостійно переконатися в тому, що відбувалося.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ