За інформацією Єдиного державного реєстру судових рішень, постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 19 квітня 2021 року виконувача обов’язків КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Шеня Юрія Миколайовича притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 («Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів») Кодексу України про адміністративні порушення та накладено стягнення в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень. З власних джерел відомо, що Юрій Миколайович має намір оскаржити рішення першої інстанції в апеляційному суді.

Як консультують юристи, якщо апеляційний суд залишить рішення без змін, ім’я корупціонера буде назавжди внесено до Єдиного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією дії (Реєстр корупціонерів).

Такий вердикт винесено по справі пацієнтки онкоцентру Лілії Жлудько, котра виявилася єдиною, хто наважився відкрито заявити у ЗМІ про існуючи побори в онкоцентрі та про те, як із неї особисто вимагали гроші за послуги КТ, що гарантовані як безоплатні Національною службою здоров’я України. Більше тут: https://suspilne.media/85209-u-cernigivskomu-onkocentri-u-pacientki-vimagali-grosi-za-kt-aka-mala-buti-bezkostovnou/

Правомірність дій Л. Жлудько як пацієнтки на безоплатні медичні послуги визнала Вікторія Мілютіна, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ, та директор НСЗУ України Андрій Віленський, на ім’я якого Лілія звернулася зі скаргою та отримала офіційну відповідь.

До відома, в онкоцентрі є два власні КТ-апарати. Один майже новенький Brilliance CT Big Bore – додаткове устаткування для лінійного прискорювача вартістю у 24,48 мільйони грн, на який збирали всім миром у 2017-му. Більше тут: https://cg.gov.ua/index.php?id=276599&tp=0)

Пригадаємо той масштабний благодійний марафон «Промінь надії», який прокотився всією Чернігівщиною. Люди віддавали останнє, щоб допомогти онкохворим.

Другий КТ-апарат AsteionSuper 4 (Toshiba, Японія) придбали за бюджетні кошти. У 2009 році устаткування власноруч передав в онкодиспансер (відтепер онкоцентр) губернатор Володимир Хоменко. Вартість апарату склала 5 мільйонів гривень. Про наявність власного компьютерного томографа сповіщають на сайті онкоцентру. Більше тут: https://www.onkocentr.com/poliklinika/

На ремонт власних компьютерних томографів регулярно списуються чималі кошти, які фігурують на офіційному майданчику електронної системи публічних закупівель України ProZorro. Більше тут: https://zakupki.prom.ua/gov/company/02006065

Проте на існуванні власного устаткуванні у Чернігівському медичному центрі сучасної онкології увагу не акцентують. І зрозуміло чому: головний адміністратор сучасного онкоцентру примудрився в угодах із Національною службою здоров’я проштовхнути власний приватний бізнес. Більше тут: https://nszu.gov.ua/storage/files/dogovir-3465-dogov-r-0578-e420-p000.pdf, стор. 53, додаток до Договору 18, п. 1.2)

Де у якості фірми-підрядника на послуги КТ та МРТ фігурує ТОВ «Ваша надія», кінцевими бенефіціарами якої є ніхто інший як сам Юрій Миколайович Шень, в.о. гендиректора онкоцентру, та його кровний родич Шень Анатолій Миколайович. Там же не гребує заробити на онкохворих і Сергій Віталійович Малець, друг дитинства Ю. Шеня, який є засновником і водночас директором ТОВ «Ваша надія». Більше тут: https://opendatabot.ua/c/31818803

Фактично ТОВ «Ваша надія» – приватна фірма заробляє гроші на пацієнтах при тому, що, відповідно до укладеного Договору, отримує кошти від Національної служби здоров’я України (від держави) за обслуговування людей, які потребують діагностики. Йдеться як про КТ, так і про МРТ.

Несправедливо було б не згадати і про ексголовного лікаря Чернігівського медичного центру сучасної онкології Валерія Зуба, чинного нардепа України. Адже саме за керування Валерія Зуба у 2018 році устаткування ТОВ «Ваша надія» розмістили на другому поверсі поліклінічного відділення онкоцентру. Потужний ремонт, який тривав на поверсі не один місяць, не міг побачити хіба що сліпий! Тож досить дивно, що, відвідуючи медичні заклади Києва й розповідаючи про те, як в нього просто «мироточить» за долю онкохворих, про що доводять його PR-відеоролики, він чомусь абсолютно не бачить, що відбувається в його рідному онкоцентрі за сприяння друзів та партнерів по бізнесу. А фактично – це ж одна компанія однодумців: Зуб, Шень, Малець.

Чи бачити не хоче взагалі?..

Уляна Ковальчук

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ