Ще минулого місяця, в Чернігові розгорівся скандал пов’язаний із діяльністю елітної бані, що розташувана закритій території водозабору на Подусівці. Vip-бордель організували посадовці Чернігівської міської ради, які і користувалися його послугами, регулярно возячі туди дівчат легкої поведінки. Та після викривальних матеріалів у мерії заявили, що баня збудована за кошт профспілки Чернігівводоканалу і нею користуються виключно робітники підприємства, що насправді не відповідає дійсності. Більше того, особисто Владислав Атрошенко висловив подяку начальнику водоканалу, про що ми писали в матеріалі: “Владислав Атрошенко висловив подяку за організацію VIP-борделя на Подусівці (відео)”

Та сьогодні з’ясувалося, що Елітний бордель поза законом. Про це написала депутатка від Європейської солідарності Чернігівської міської ради Марина Рейко на своїй сторінці в Фейсбук:

Елітна баня КП «Чернігівводоканал» поза законом.

Минулої сесії в березні я підняла питання законності функціонування бані та спортзалу на території Подусівськоі водозабірної станції #2. Питання викликало широкий резонанс, більше того, на місцевому телеканалі вийшов сюжет, який у всій красі показав, як же виглядають ці секретні об’єкти.
Основний акцент: будувалось все це та функціонує за рахунок профспілки КП «Чернігівводоканал».

Питання, чи не заклали в тарифи ремонти елітної бані, обладнання спортзалу – цим нехай займуться компетентні органи, куди я направила депутатські звернення.

Але виявилось, що взагалі існування цих об’єктів біля водозабору – поза законом. Згідно ст 13 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» ОМС мали встановити зони санітарної охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання та санітарно-захисні зони об’єктів централізованого водовідведення.
Згідно Постанови КМУ від 18.12.98 зі змінами «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об’єктів» перший пояс санітарної зони (суворого режиму) включає територію водозабору. На ній забороняється скидання стічних вод, купання та інші види водокористування, що впливають на якість води. Забороняється перебування сторонніх осіб, розміщення будівель, які не призначені для обслуговування скважини. Ця територія має бути огороджена та забезпечена постійною охороною.

Згідно офіційних відповідей, КП «Чернігівводоканал» не зареєстрував обмеження використання земельної ділянки, не окреслив санітарні зони. Чим порушив ЗУ. До речі, в Ялівщині на території водозабору такі обмеження є. Тому дивує вибірковий підхід до виконання законів.

Наголошую, що функціонування бані та спортзали на території Подусівськоі водозабірної станції 2, ставить під загрозу якість води, якою забезпечується 25% населення міста. Чернігівська влада та їх КП мають дотримуватись законів, ми ж всі хочемо жити у європейській країні з верховенством права.

Вишенька на торті – відповідь КП на адвокатський запит, де уже, виявляється, бані та спортзалу на території водозабору НЕ ІСНУЄ🙂 так підставляти мера та телеканал Дитинець треба вміти )

Дякую усім службам, які не стали осторонь проблеми.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ