Сквер біля Чернігівської міської ради збираються знову реконструювати. На думку мера, він вже морально застарів і виглядає бідно. За попередніми розрахунками вартість робіт обійдеться Чернігову в 50 мільйонів гривень. Але, це ще не остаточні цифри.

За показаним сьогодні в міськраді ескізним проєктом «Реконструкція скверу ім. Попудренка в м. Чернігів», його повністю перероблять. Більшість дерев, які на думку посадовців є застарілими, планують знести. На їх місці висадять граби та сакури, а ще близько 4000 декоративних кущів. У сквері з’являться пішохідні струменеві фонтани. Парковка на 25 автівок, в тому числі і для електромобілів. Вулицю ж Магістрацьку перекриють і об’єднають із сквером. Нижче ми публікуємо витримки із даної презентації, аби самі могли пересвідчитися, куди підуть десятки мільйонів.

В презентації реконструкції парку сказано наступне.

“В умовах сьогодення благоустрій скверу виглядає візуально бідним і застарілим, а його загальний вигляд не відповідає сучасним критеріям організації громадського простору. Сквер потребує оновлення з урахуванням сучасних тенденцій дизайну міського середовища та якісного функціонального зонування.

Зі сторони вул. Кирпоноса, запроєктовано автомобільну стоянку, що розрахована на 25 автомобілів і призначена для обслуговування відвідувачів скверу. Крім того, для користувачів екологічного транспорту на території скверу передбачено розміщення велосипедних парковок.

Центральну алею скверу планується розширити та підкреслити групами струменів пішохідного фонтану, який буде представлено у вигляді лабіринту зі струменів води.

Передбачено облаштування газонів у формі витягнутих прямокутників. Горизонтальні лінії озеленення візуально продовжуються завдяки застосуванню у покритті доріжок граніту відмінного за розміром від іншого покриття. Всю ділянку скверу пронизують горизонтальні смуги граніту та зелені, що створюють лаконічний та стриманий образ рекреації, який підкреслено архітектурою оточуючих адміністративних будівель.

Проєктом запропоновано оновлення зовнішнього вигляду монументу братської могили 24-х радянських воїнів: облицювання пам’ятки металевими панелями з перфорованими іменами загиблих воїнів. У вечірній час передбачається підсвічування перфорованих написів. Напроти будівлі Чернігівської обласної державної адміністрації відведено зону для розміщення монументу пам’яті загиблим Героям Небесної Сотні.

На даний час сквер ім. Попудренка характеризується наявністю великої кількості дерев та інших зелених насаджень, частина яких досягли вікової межі, як наслідок – існує потреба у проведенні заходів з реконструкції. З метою забезпечення естетичної привабливості скверу проєктом планується висадка 128 дерев (граби, платани, сакури), а також майже 4000 декоративних кущів та багаторічних трав різних видів. Зазначені заходи з озеленення дозволять гармонійно поєднати зелені насадження із архітектурними композиціями скверу.

Покриття доріжок скверу планується виконати смугами граніту двох типів розмірів для підкреслення геометричного планування ділянки.

Запропонований варіант реконструкції скверу надає можливість для відпочинку як для громадян, котрі надають перевагу активному проведенню часу, так і тим відвідувачам, які полюбляють проводити вільний час у затишку на природі.

Проєктні рішення передбачають перекриття руху автотранспорту по вул. Магістратській (у частині, що межує зі сквером) для формування нової пішохідної алеї. Завдяки цьому рішенню громадський простір стає більш відкритим, а також об’єднуються будівлі Чернігівської міської ради і Чернігівського обласного молодіжного центру (кінотеатру) зі сквером”.