Про введення локдауну в Чернігові, на початку сесії міської ради, повідомив Владислав Атрошенко.
– Інформую громадськість про те, що після сесії, орієнтовно о 15 чи 16 годині, пропоную провести міську комісію з техногенно-екологічної безпеки і визначитися з обмежувальними заходами, які я пропоную ввести не з понеділка, а з п’ятниці, з завтрашнього дня. У зв’язку з надзвичайно серйозним приростом кількості хворих, які знаходяться в наших лікарнях – їх уже більше 230. У вівторок я оголосив про те, що якщо буде 230 госпіталізованих хворих з підтвердженим діагнозом, ми будемо вводити в місті обмежувальні заходи. Скажемо так: крайня цифра, коли ми однозначно будемо вводити більш жорсткі обмеження – це 270 госпіталізованих хворих з підтвердженим діагнозом. Темпи приросту в нас (ви можете самі зробити нескладні розрахунки) – додається по 30 хворих за день. Ми всього маємо 430 ліжкомісць. Я вже про це повідомляв чернігівцям, що нема проблем з «ліжками». У нас тисячі ліжок, є відділення, є все. Але технічно ми впираємося у дві речі. Це лікарі – вони також люди і не можуть працювати 24 години на добу. Точніше, можуть і працюють, але не 7 днів на тиждень. Їм також треба перепочинок, вони також хворіють. Це один критерій, по якому ми не витягуємо велику кількість хворих. І друге: сьогодні будемо, очевидно, приймати звернення до Кабінету Міністрів: одна з серйозних проблем в Україні в цьому напрямку – це виробництво кисню. Навіть на тих 336 ліжок [у ковідних відділеннях міських лікарень], які під’єднані до кисню, ми на межі знаходимося по забезпеченню всіх, хто потребує кисневої підтримки. Це ще наступний критерій. А в нас, якщо ми при першій-другій хвилях обходилися кількістю під’єднаних до кисневих апаратів у декілька десятків – сьогодні вже більше ста сорока. Тобто це вже більше половини наявних підключень, і перебіг хвороби іде з більш серйозними симптомами. Тому я прошу чернігівців все-таки зважить і визначитися по ситуації яка є. Я не хочу нікого лякати. Просто звертаюся до всіх керівників, власників підприємств малого, середнього бізнесу – і прошу там, де бізнес-процес передбачає велику кількість людей, великі їх скупчення – максимально задіювати охорону, вимагати реально носити маску, не на підборідді, дотримуватися хоча б цих примітивних застережних заходів.
Якщо декілька наступних днів покажуть, що ми не справляємося і недостатньо відповідальні – тисячі людей через безвідповідальну поведінку суспільства втратять доходи, бо змушені будуть сидіти вдома, не ходити на роботу. Я прошу до цього поставитися з розумінням, адекватно, щоби потім ніхто ні на кого не ображався.
Це перше, що я хотів і повідомити, і попросити більш серйозно сприймати ті реалії, які є, – сказав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ