У Чернігові нещодавно відбулася подія, яку дивним чином не помітило жодне видання, не кажуче вже за гучні заяви самих журналістів, про засудження тиску, як це зазвичай буває. Мова йде про те, що за особистою заявою та безпосереднім впливом нардепа Валерія Зуба, Національна спілка журналістів України в Чернігівській області виключила зі своїх рядів і позбавила журналістського посвідчення Уляну Ковальчук. Одразу відзначимо, що Уляна Ковальчук останні роки займалася журналістськими розлідуваннями діяльності в області, так званої “Медичної мафії” та публікувала викривальні матеріали їх діяльності, а також, історії пацієнтів та наслідки для них. Більше того, сам Зуб і його оточення неоднаразово ставали “героями” цих рослідувань. Історія з розправою над Уляною Ковальчук, бо інакше це не назвати, могла б залишитися не поміченою, як би не інтерв’ю Зуба газетці “Деснянська нЕправда”, в якому він обсмоктував дану тему. Ви тільки вдумайтеся, що народний депутат ціле інтерв’ю займається обговоренням жінки-журналістки, засуджує її і вихваляється тим, як розправився над нею. Бридко і гидко, як від Зуба так і від недожурналістів “Деснянської нЕправди”. Тепер не дивно, що їх тираж складає 500 примірників. Що стосується національної спілки журналістів України (НСЖУ – ред.), то й вони прокоментували цю подію лише після виходу інтерв’ю Зуба.

Ольга Чернякова, яка є відповідальним секретарем НСЖУ в Чернігівській області, в одній з Фейсбук груп прокоментувала виключення Уляни Ковальчук. Відчувається рівень цієї спілки, коли її голова коментує розправу над журналісткою в чаті групи.

“За порушення вимог Статуту НСЖУ та статуту ЧОО НСЖУ (п.4.2) із національної спілки журналістів України виключено Уляну Ковальчук. 18 лютого 2021 року на спільному засіданні правління, ревізійної комісії та комісії з журналістської етики Чернігівської обласної організації НСЖУ. Рішення колегіальне. Член НСЖУ зобов’язаний дотримуватися законів України, Статуту НСЖУ, Статуту ЧОО НСЖУ, кодексу журналістської етики, зміцнювати авторитет НСЖУ. Членський квиток Уляни Ковальчук (24343) та національну прес-картку (24343), видані Чернігівською обласною організацією НСЖУ в травні 2018 року, визнані не дійсними. Вимагаємо їх повернути в ЧОО НСЖУ!” – написала Чернякова в кращих традиціях радянських часів.

Тільки от Ольга Чернякова забула написати про те, що Ковальчук про дане засідання ніхто не повідомляв. А головне, що на ньому був присутній сам Валерій Зуб, який неоднаразово ставав “героєм” в журналістських розлідуваннях Уляни Ковальчук про “Медичну мафію”, що діє в Чернігові.

Сам Валерій Зуб прокоментував, що відбувалося на засіданні НСЖУ в інтерв’ю газетки “Деснянська нЕправда”, який ми згадували на початку і з якого ця історія з виключення Ковальчук почалася. Друкуємо завершення даного інтерв’ю, аби кожен міг оцінити моральний рівень нардепа від “Слуги народу” Валерія Заба. Дана частина стосується його вихвалянь, як він розправився з журналісткою руками журналістів.

“До мене — як до того, кого найбільш активно та негативно обговорювала в своїх дописах пані Уляна, звернулись лікарі, котрі також постраждали від її соціального булінгу, з проханням, так би мовити, підсилити їх звернення до обласної організації Національної спілки журналістів України. Основною метою звернення було визначити, чи є Уляна Ковальчук членом спілки НСЖУ, та вжити заходів стосовно цієї журналістки, яка вдається до особистих образ, оціночних суджень, погроз, маніпулювання вигаданими нею фактами в мережі ФБ і порушує етичні норми професії журналіста. Після цього було засідання комісії з журналістської етики Чернігівської обласної організації НСЖУ, яка визнала, що зазначена членкиня спілки порушила ряд норм Кодексу етики українського журналіста, а ще порушила Статут НСЖУ. За грубі порушення Уляну Ковальчук на спільному засіданні правління, ревізійної комісії та комісії з журналістської етики Чернігівської обласної організації НСЖУ було одноголосно виключено із рядів Національної спілки журналістів України. Вона навіть не прийшла на засідання, хоча я так хотів подивитися в очі людині, яка вилила на мене і мою родину стільки бруду” – Валерій Зуб в інтерв’ю “Деснянської нЕправди”.

До речі, інтер’ю Зуба побачило світ 18.03.5021, рівно через місяць після засідання спілки журналістів. Саме зі шпаль газетки “Деснянська нЕправда” дізналася про своє виключення і Уляна Ковальчук. “Я взагалі нічого не знала про проведення цього засідання. І доказати це дуже легко, звернувшись до провайдерів. Тихенько “зістряпали” справу, називається” – написала Уляна Ковальчук.

Тепер ви знаєте, як в Чернігові працює журналістика, хто такі журналісти з НСЖУ і “Деснянської нЕправди”, і що із себе представляє “Слуга народу” Валерій Зуб.

Та це все ще квіточки. Найближчим часом, на інформаційному порталі “Новини Чернігівщини”, ви всі зможете прочитата журналістське розлідування про діяльність в Чернігові “Медичної мафії”! Даний матеріал 100% змінить ваше уявлення про медецину і певних її діячів. Вже скоро!

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ