В 2019 році, в с.Іванівка, під Черніговом, розпочалося будівництво двох об’єктів – амбулаторії та ЦНАПу (центр надання адміністративних послуг – ред.) Тендери на зведення двох об’єктів виграло ТОВ з Чернігова “Енергетичні сучасні комунікаційні технології”. До цієї фірми ми ще повернемося. Що стосується об’єктів будівництва, то одразу відзначимо, що вони по своїй вартості стали рекордними і можливо, не тільки в Чернігівській області, а й по всій Україні. Перший об’єкт – амбулаторія загальної практики сімейної медицини розрахована на 3-4 лікарів – за ціною 9 мільонів 871 тисячу гривень. Другий об’єкт – центр надання адміністративних послуг  виявився ще дорожчим за амбулаторію – 10 мільйонів 986 тисяч гривень. Якщо перерахувати ціни будівництва у вартість одного м2 виявилося, що один квадратний метр обійшовся більше 29 тисяч гривень. Хто цікавився вартістю столичної нерухомості, той знає, що Іванівські обєкти обійшлися в 2, а то й 3 рази дорожче, чим коштує метр в більшості новобудов Києва. Нижче ми надамо підтвердження цим висновкам.

То що ж унікального зводили ТОВ “Енергетичні сучасні комунікацій технології” за цінами елітної нерухомість в Києві? Як виявилося, нічого. З перегляду фото, які ми розмістили нижче, кожен може переконатися, що будівництво велося з використанням найдешевших матеріалів. В свою чергу, дані фото, ми показали Чернігівським будівельникам, аби отримати фахову оцінку реальної вартості Іванівської амбулаторії та ЦНАПу. Всі вони переконані, що собівартість такого будівництва під ключ не може бути більшою за 8-10 тисяч грн.м2. Також, вони відзначили, що з урахуванням закупівлі меблів та обладнання, ціна за метр квадатний не могла б бути більшою за 15,000. Цифру у більше як 29,000 за м2, всі вони прокоментували так: “Хтось добряче заробив”!

Таких хтось може бути двоє – це колишній голова Іванівської ОТГ Сергій Гарус і нинішня голова Олена Швидка. Остання певний час була заступником Гаруса, про що сама нещодавно розповідала в інтервью місцевій газеті: “Через суб’єктивні обставини, про які не хочу говорити. Це особисте. Я бачила перспективи, бачила можливості отримання чималих коштів, які підуть на розвиток громади, але я повірила в те, що буде достойний голова, в чому згодом розчарувалась. Пропрацювавши два з половиною роки заступником Сергія Гаруса, зрозуміла, що робиться інше, ніж потрібно. Тому написала заяву на звільнення і пішла працювати в структури Чернігівської ОДА. Потім знову вибори, які я виграла”.

Судячи із сказанного, Олена Швидка знала про плани будівництва, про великі кошти, можливо, знала і про завищенні ціни. Але, про все це вона зараз говорити вже не хоче, посилаючись на особисте. Натомість Олена Швидка, при якій вже зараз добудовується ЦНАП і ведуться доразрахунки за амбулаторію, охоче говорить про борги громади перед забудовником і в неї не виникає питання захмарності ціни будівництва. Більше того, вона зізнається, що в Чернігівській ОДА та Мінрегіонбуді, куди вона звернулася за додатковими коштами, відповіли, що вже перевищенні всі ліміти. Читайте далі пряму мову Олени Швидкої та переконуйтесь в цьому самі.

“На жаль. Щодо амбулаторії, ми зверталися по допомогу до ОДА, звідки отримали відповідь, що ми перевищили всі норми. Також написали до Міністерства розвитку громад та територій України і так само отримали аналогічну відповідь. Орієнтовна вартість проекту тоді складала 7 мільйонів 245 тисяч гривень. Фінансування за рахунок субвенції передбачалось у розмірі 6 мільйонів 520 тисяч і кошти місцевого бюджету – 724 тисячі гривень. Але після того, як тодішня сільська рада виготовила проектно-кошторисну документацію, вартість зазначеного проекту зросла до 10 мільйонів 626 тисяч гривень. Як я вже казала, ми звернулись у Мінрегіон і попросили кошти, яких не вистачає, а це – 1,261 мільйона гривень. Ми просили внести зміни до наказу, на що нам відповіли, що сільська рада перевищила заявлену суму. Амбулаторія – це завершене будівництво, яке закінчили ще у 2019 році, але у 2020 році сільська рада не сплатила кошти забудовнику. А ЦНАП – це незавершене будівництво. По ЦНАПу потрібно ще сплатити 2 мільйони 300 тисяч гривень, сесія виділила 1,2 мільйона гривень на будівництво самого приміщення. На облаштування території та гаражі сільрада грошей не виділяла, бо я бачу, що ми можемо зробити це власними силами, інакше не витягнемо. По амбулаторії заборгованість перед підрядником складає 1,2 мільйона гривень. Приміщення готове до здачі в експлуатацію, ми подали документи і чекаємо висновку, але борг все ще залишається” – сказала Олена Швидка.

З власних джерел нам стало відомо, що ТОВ “Енергетичні сучасні комунікаційні технології” в Іванівку привів саме Сергій Гарус, який і збільшив вартість об’єктів будівництва. За всю свою діяльність дана ТОВ більше не мала ласих підрядів і з аналізу на youcontrol.com.ua видно, що фірма з 2020 року податків не сплачує і роботи не виконує. Маємо класичну комерційну структуру під замовлення. Виконали роботи, поділили надприбутки і розбіглися. Але і нинішня голова ОТГ добре знайона з забудовником, з яким зустрічалася та вирішувала грошові питання, по так званому боргу. Саме тому Олена Швидка не охоче коментує історію з будівництвом амбулаторії та ЦНАПу. Одна справа лаяти позаочі Гаруса і розповідати про його обородки, а інша, самій пірнати в ці обородки і доводити їх до кінця.

Правоохоронні органи мала б зацікавити ця історія і всі, хто в ній приймав та продовжує приймати участь. Хотілося б сподіватися, що Іванівське будівництво закінчиться судом та справедливими вироками, а не черговим дерибаном награбованого.

Сергій Гарус та Олена Швидка добряче нагрілися на будівництві амбулаторії та ЦНАПу

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ