Минулого тижня Новини Чернігівщини опублікавали матеріал про незаконні рубки лісу в с. Накот, Коропської ОТГ, Новгород-Сіверського району. За повідомленням місцевих мешканців, фури з лісом йдуть кожної суботи. Але жодної реакції влади та правоохоронців не спостерігається. З моменту публікації пройшов певний час і хотілося вірити, що від голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко, буде реакція, так як вона оголосила війну вирубувачам лісу. Та в Чернігівській ОДА спостерігається тиша, чого не скажемо про Коропщину.

У місцевих мешканців ця тема викликала збурення і інформаційний сектор Коропської селищної ради розмістив пояснення на своїй сторінці, в якому написав наступне:

“До селищної ради надійшли запитання про те, хто випилює деревину в селі Накот і чи легально це. Селищна рада перевірила цей факт. Публікуємо відповідь. Деревину, що зображена на фото, випилює приватна структура. Це НЕ нелегальні дії. Зауважимо, що будь-які рубки регламентуються спеціальними дозволами «Чернігівлісу» (якщо це вибіркова рубка), чи планом, який затвердив Кабмін (якщо це рубка головного користування)”.

За повідомленням учасника групи Короп*Громада Максима Сломінського, приватна структура, яку селищна рада не називає, є ТОВ “Черешенька”. За його інформацією дане ТОВ має у видах діяльності “Вирощування зернових і технічних культур”. Як видно з даних сервісу youcontrol.com.ua мова про ліс не йде. Більше того, ТОВ “Черешенька” була позбавлена статусу платника ПДВ і не сплачує будь-яких податків останні роки, що може свідчити про її фіктивність. Власники ж компанії зареєстроні на Сумщині. Щодо відповіді селищної ради Максим Сломінський написав:

“З данного коментаря виходить що товариство “Черешеньки”, власниками якого навіть не наші земляки, має повне право пиляти ліс взявши “СПЕЦІАЛЬНИЙ” дозвіл у “ЧЕРНІГІВЛІС”?!? Це як розуміти??? В чому інтерес громади??? Давайте вирубим увесь ліс і засадимо соняхом, кукурудзою”.

Також, в мережі повідомили, що ліс возять з Пустої Греблі, а в Накоті відбувається перегрузка.

Ось така історія вийшла, в якій запитань залишаєть більше, аніж відповідей. І поки селищна рада надаватими беззмістовні пояснення, а Чернігівська ОДА відмовчуватися, Чернігівські ліси будуть пилятися незрозумілими фірмами.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ