Розпочата два тижні назад вакцинація населення індійською вакциною Covishield, не має результату. Охочих зробити щеплення назбирали лише 500 чоловік по всій області. Не допомогає і інформаційна кампанія, яку розгорнули на телебаченні із залученням публічних людей. Останніх збирали за винагороду з числа тих, хто наближений до влади, чи грантових організацій. Яскравий приклад провалу вакцинації можна побачити не тільки в Чернігові, а й за його межами.

Так, 19 медиків з 300 погодилися зробити щеплення від Covid-19 у Новгороді-Сіверському. Щоб не довелося утилізувати невикористані дози, запропонувати вакцинуватися представникам інших професій за бажанням.

Загалом протягом дня у Новгороді-Сіверському вакцинували 40 людей. Лікарів з них – 19, сказала Катерина Гречко, яка очолила мобільну бригаду. З її слів, зранку планували зробити 10 щеплень, але вакцини з собою взяли більше, тому вистачило всім, хто погодився її робити.

Та в провал вакцинування не вірить начальник Чернігівського обласного центру громадського здоров’я Володимир Тарасовський. Який, не зважаючи на цифри, продовжує переконувати, що щодня на Чернігівщині кількість бажаючих уберегти себе від небезпечного вірусу зростає. За його словами, за кількістю бажаючих отримати щеплення наша область з поміж інших в Україні посідає 2 місце.

Як повідомляє Чернігівське телебачення у своєму переможному сюжеті про вакцинацію, на вакцину від коронавірусу чекав і журналіст Валерій Литовченко. Чоловік у групі ризику, бо має хронічне захворювання. Він один з 18 публічних осіб на Чернігівщині, що отримав щеплення поза чергою, разом з медиками. Чоловік розповів, записувався на щеплення ще від початку кампанії через додаток “Дія”, увесь цей час чекав, та коли побачив на сайті Чернігівської ОДА повідомлення про те, що можна записатися на вакцинацію поза чергою, зробив це без вагань. Про свій стан чоловік звітував у соціальній мережі.

В той же час, поки влада намагається переконати, що індійська вакцина Covishield безпечна і вона є аналогічною до AstraZeneca, в Європі від неї масово відмовляються. Все через те, що вона викликає складні побічні ускладнення у вигляді тромбозу.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here