На початку березня, голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко, вирішила проявити всю повноту своєї влади і продемонструвати суспільству, як вона може наводити порядки. Об’єктом гніву став не корупціонер, яких вистачає в стінах адміністрації, а директор музею ім.Тарнавського Сергій Лаєвський. Анну Коваленко розлютив лист від музейника, в якому він написав про недоцільність встановлення банківського терміналу. На думку директора музею, той стан скудного бюджетного фінансування та карантинні обмеження, не дозволяють йому виконувати всі забаганки, які йому виставляють представники влади. В свою чергу Анна Коваленко виставила публічний пост в Фейсбуці та пригрозила зробити висновки стосовно Лаєвського і його недоцільного перебування на посаді директора музею.

“Якщо колись в Україні виникне Музей кумедного консерватизму, обов’язково передам туди цей документ. Безкоштовний Wi-Fi, термінал для розрахунку карткою, чиста вбиральня, яскраві вказівники, аудіогіди кількома мовами, відремонтовані під’здні шляхи – обов’язковий атрибут сучасного туристичного об’єкту. Тримати на роботі людей, які вважають інакше, не тільки недоцільно, а й «економічно збитково» – написала Анна Коваленко.

Трохи з часом, голова Чернігівської ОДА, коментуючи ситуацію з Сергієм Лаєвським, заявила, що з ним буде проведено роз’яснювальну роботу. На це директор музею заявив: «Я не розумію, навіщо щодо мене проводити роз’яснювальну роботу. Як на мене, потрібно було уважно прочитати, що було написано в листі: «в поточному році». Це писалося, коли обласний бюджет не був прийнятий, а шанси, щоб він був прийнятий, ще не виглядали такими реальними. Фактично, ми розуміли, що весь фінансовий тягар може лягти на плечі музею».

На підтримку Сергія Лаєвського висловилися музейники, які переконані, що ситуація з музеями просто катастрофична. Жоден музей в області не обладнанний банковськими терміналами, а говорити про покращення побутових умов і інфраструктури, не має жодних підстав. Все через відсутність фінансування та державної підтримки. А тому, коли голова Чернігівської ОДА звертає на музеї увагу, то варто не нападати на музейників, а надати їм фінансову підтримку. Також, від Анни Коваленко зажадали вибачень перед Сергієм Лаєвським. Олексій Барановький, сьогодні, написав з цього приводу пост на свої сторінці: “Шановні друзі! 1 березня 2021 року голова Чернігівської ОДА КОВАЛЕНКО АННА, на своїй сторінці у соцмережі публічно принизила керівника Чернігівського історичного музею . Лаєвського С. , а в його особі і всіх працівників музею. Я буду щоденно нагадувати у соцмережі про даний факт , намагаючись отримати вибачення від очильниці області”.

Чи вибачиться Анна Коваленко, побачимо та обов’язково напишемо.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here