Безвладдя в Чернігівській області призводить до того, що історичну, культурну та архіологічну спадщину нації захоплюють, розорюють та просто знищують. Наразі мова йде про Борзнянщину, де розгорнулося протистояння між небайдужими громадянами, які захищають тисячолітні кургани і Михайлом Голицею, колишнім президентом Київміськбуду часів Януковича. У 2014 році Михайло Голиця мав всі шанси сісти за грати за розкрадання при будівництві стадіону Олімпійський. Але, при Луценку, всі справи було зактиро і Михайло Голиця зайнявся землею. Останній поставив свою голову у Плисківській ОТГ Марину Вірко та останні роки прибирає правдами і не правдами ласі шматки землі. Саме сьогодні, відбулася чергова сесія Плисківської ОТГ, на якій фермеру-міньону, що працює на Голицю, було передано 34,8 га землі. Дана ділянка є древньоруським городищем з тисячолітньою історією і досі не досліджена архіологами та істориками. Якщо цей дерибан Голиці не буде припинено, землі буде розорено та засіяно, а Україна втратить черговий шмат власної історії. Про те, що відбувалося сьогодні, більш детально написав Віталій Назаренко з місця подій.

Цікава історія розгортається в селі Голіцино (офіційно Плиски). Голова територіальної громади Марина Вірко організовує таємну сесію та виносить на неї два проекти рішення: зміни до регламенту, які повністю суперечать законодавству про доступ до публічної інформації та статусу депутатів місцевих рад (недопуску ЗМІ, заборона користуватись мобільними телефонами, видалення з зали за порушення тощо) і друге – голосування за переведення частини земель у фермерські землі. І якщо з першим питанням все зрозуміло – театр абсурду, то друге є не те, що незаконним, а й абсолютно цинічним.

Мова йде про 6 ділянок, які по кадастровій карті проходять як землі запасу та землі для ведення сільськогосподарського виробництва. Переведення їх в категорію “для ведення фермерського господарства” незаконне.
Крім того одна з ділянок 34,8 га – це давньоруське Городище, археологічна памятка!!!! Спроба розпаювати і роздати її по 2 га вже була, але на якомусь етапі виготовлення технічної документації зупинили. Ніхто з проектантів не захотів брати на себе відповідальності. Була навіть геодезична розмітка. Тепер незаконно поміняли цільове призначення.

Цинізм так званого земельного процесу полягає не лише в кричущому порушенні законодавства, не лише в наплювательському ставленні до історії, але також у тому, що все це, скоріше за все, робиться під “фермера” Ілляшенко М.Є – чоловіка секретаря сільради, людину місцевого пана Михайла Голиці і діючого голову земельної комісії. В Плисках Ілляшенка називають фермер на велосипеді – людина, яка орендує під смішні відсотки найдорожчі в районі півтори сотні гектарів землі, не має навіть поламаного трактора.

Загалом під цього липового фермера (щоб не пускати землі через загальний аукціон) хочуть перевести ще близько 220 гектарів у Плисках, Махнівці та Великій Загорівці, включно зі згаданим Городищем.

Оце і є справжнє обличчя Вірко та Голиці! Доки орендарі, з якими вони воюють і які формують їм бюджет, виводять за власний рахунок та беруть під охорону пів сотні курганів, ці намагаються знищити Городище та роздати за копійки землі.

Трохи пізніше Віталій Назаренко написав:

“Сьогодні на сесії Плисківської сільради (яка відбувається у приватному будинку культури – власник Голиця – за оренду якого сільрада сплачує гроші) фіксуємо кричущі порушення та за результатами голосування будемо звертатись від себе і проситимемо підтримки у громадськості до прокуратури. Хтось повинен закрити цей театр абсурду!

Ці люди щойно проголосували за переведення у фермерські землі давньоруського городища села Плиски.
12 – “ЗА”!
Тепер це 34,8 гектарів ріллі. Давньоруську пам’ятку – під плуг! 12 осіб без родової пам’яті.

Голосування зафіксовано на відео і я, сподіваюсь, йому невдовзі буде надано не лише моральну, але і правову оцінку. Як, і власне, незаконним змінам до регламенту. Марина Вірко сьогодні виконала свою місію”.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ