Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, сьогодні прокоментував перебіг вакцинації в Чернігівських лікарнях. На своїй сторінці в Фейсбук він написав наступне:

“Сьогодні розпочали вакцинацію в чернігівських міських лікарнях. Відверто кажучи, поки без великого ентузіазму. Загальна недовіра до держави наклалася на страх самої вакцинації. Але ми не унікальні. Проблеми з вакцинацією можна спостерігати не лише в Україні.
Здавалося б, Німеччина. Колишній аеропорт Берлін-Тегель став тут символом «вакцинного скандалу». Тут лежить близько 2 млн доз вакцини AstraZeneca, яку не хочуть колоти більшість німців. В цей же час, в іншому кінці столиці, в концертному залі «Арена» який також переобладнали на центр вакцинації, стоїть черга з німців похилого віку та інших пріоритетних груп населення. Вони масово вакцинуються препаратом BioNTech. Вона була розроблена в місті Майнц німецькою кампанією. Але справа не в патріотизмі. Розроблена в Оксфорді AstraZeneca дешевша і вважається менш ефективною. Ангелі Меркель запропонували зробити укол та показати особистий приклад, але канцлера відмовилася. В своєму офісі їй легко зберігати соціальну дистианцію, тому Меркель не стала забирати необхідну дозу вакцини у вихователів дитячих садків, лікарів та людей похилого віку. Станом на кінець лютого в Німеччині вакцинувалося менше 5% населення. Така ситуація не лише в найбагатшій країні Єврозони. Нещодавно, під тиском ЗМІ чиновники визнали, що програма вакцинації населення в ЄС фактично провалена. Нерівний доступ вже породив «вакцинний туризм». Можна легко передбачити появу «чорного ринку» вакцини.
Вважається, що ефективність вакцин BioNTech та Moderna – 95%. В той же час, британської AstraZeneca – 70%. Відверто кажучи, це також не мало. Особливо, в умовах досить складного перебігу хвороби, жорстких соціальних обмежень та втрат для бізнесу, а також враховуючи рішення про запровадження сертифікатів вакцинації для переміщення між країнами ЄС. Очевидно ж, що виробництво та логістика не дозволять швидко забезпечити таку кількість населення найбільш ефективними та дорогими вакцинами”.

Нагадаємо всім, що Новини Чернігівщини вже інформували про провал вакцинування на Чернігівщині, коли в перший день вакцинувалися дише 10 чоловік. Індійскій вакцині Covishield не довірять, як лікарі, так і пересічні громадяни.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ