Сьогодні Чернігів одним з перших в Україні отримав 6800 доз вакцини від COVID-19. Як ми нещодавно писали в матеріалі https://newch.news/2021/02/22/над-чернігівцями-поставлять-експере/ над чернігівцями буде проводитися експеримент з вакцинування індійською вакциною Covishield, яка навіть на батьківщині не пройшла третього етапу випробувань на людях. А це означає, що піддослідними виступають українці. Сьогодні на брифінгу, біля Чернігівської обласної лікарні, куди привезли вакцини, голова ОДА Анна Коваленко заявила, що першими будуть вакцинуватися лікарі, правоохоронці, рятувальників, соціальні працівники та пенсіонери.

Та одразу варто відзначити, що за попередніми даними, які озвучив начальник обласного управління з охорони здоров’я Петро Гармаш, більшість лікарів від вакцини відмовилися. Лише 68 надали згоду. А за повідомленнями з лікарень, абсолютна більшість категорично проти. Більше того, а ні голова Чернігівської ОДА, а ні інші керівники області та міста вакцинуватися індійською вакциною не збираються.

Що стосується заяви Анни Коваленко про вакцинацію літніх людей. То вона б мала знати, що дана категорія відноситься до підвищенної зони ризику і у всьому світі вакцини пенсіонерам роблять лише за додатковими медичними обстеженнями. Які у нас робити ніхто не буде.

Що стосується самої партії у 6800 доз вакцин. То вона розрахована на 3400 піддослідних і кожен має надати письмову особисту згоду, що лише підтверджує твердження, що дана вакцинація третій етап в випробуванні вакцини на людях. Вакцинація робитиметься в два етапи та розрахована на два уколи у проміщок в часі в 28 діб. Для цього сформовано дві бригади медпрацівників, які і будуть проводити щеплення.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here