Сьогодні стало відомо, що міський голова Владислав Атрошенко заявив про зняття земельних питань пов’язаних з лісопарком Ялівщина. Хоча ще вчора ці питання намагалися потайки провести через комісії, а в проекті рішення вони значилися під кадастровими номерами без будь-яких посилань на місце розташування. Перша, хто на це звернув увагу була депутатка Марина Рейко. Це викликало широкий суспільний резонанс, який міський голова охрестив маніпуляцією. Але, сьогодні мав реагувати у відповідний спосіб, аби люди не йшли на сесію, що має відбутися 25 лютого.

На своїй сторінці в Фейсбук Владислав Атрошенко написав наступне.

Законне звернення приватних власників землі, яка межує з лісопарком Ялівщина, мало б розглядатися на сесії міськради 25 лютого.

Наголошую, що йдеться саме про приватну землю, яку отримали громадяни в результаті розпаювання земель товариства КСП «Квіти Чернігова» ще в серпні 2006 року. На частині їх землі збудували гіпермаркет «Вена» та «Голівуд», а частину придбали з перспективою будівництва малоповерхових приватних будинків. Законне право громадян, підтверджене рішеннями відповідних органів.

Але як міський голова, я знімав це питання з розгляду, адже в Чернігові досі не затверджені межі лісопарку Ялівщина. В зв‘язку з цим, у громадськості є сумніви щодо того, чи не знаходяться земельні ділянки, про які йде мова, на території парку. Відсутність меж також дає можливість політикам, які намагаються зліпити з себе образ «захисників Ялівщини», маніпулювати цим питанням та вводити в оману людей.

Моя ж позиція залишається послідовною. Я звертаюся до земельної комісії, щоб зняти це питання з розгляду сесії та прошу депутатів підтримати мою ініціативу.

Водночас, наголошую на необхідності нарешті активізувати роботу щодо визначення меж ландшафтного парку «Ялівщина», що не зроблено починаючи з 20 червня 2014 року, коли місто надало комунальному закладу обласної ради «РЛП Ялівщина» дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 168,7 га для функціонування ландшафтного парку «Ялівщина».

Може, настав час провести фахову дискусію профільних керівників та нарешті виконати дане рішення і визначити відповідні межі? Інакше, скоро не залишиться чого рятувати, адже без цього відповідна територія продовжуватиме занепадати та лишатиметься помираючою локацією та майданчиком для політичних маніпуляцій.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ