Вчора міністр Степанов проанонсував, що вже найближчим часом він привезе вакцину з Індії, куди він днями полетів. А на вихідних Чернігів відвідав головний санлікар Ляшко. Після його візиту Чернігівська ОДА розповсюдила повідомлення, що Чернігівщина буде однією з перший, хто отримає вакцини від COVID-19. То, що ми отримаємо і чому вакнинація перетвориться на експеримент над Чернігівцями?

До України привезуть одразу дві індійські вакцини від різних виробників – Covishield від Serum Intitute of India та Covaxin від виробника Bharat Biotech.

Одразу варто відзначити, що Serum Intitute of India, той самий скандальний виробник, від вакцини якого помер школяр у Краматорську у 2008 році. Що стосується їх нинішньої вакцини Covishield, то вона лише пройшла другий етап клінічних випробувань. А її випробування на людях, в самій Індії, заплановані на лютий місяць і ще навіть не розпочалися. Як повідомляють ЗМІ, то дана вакцина в інши країни, окрім України, ще не відвантажувалася.

Відносно другої вакцини Covaxin від виробника Bharat Biotech, взагалі дуже багато запитань. Навіть у самих індійців. Бо вакцина була затвердженна ще на другому етапі клінічних випробувань. Так, за повідомленням ЗМІ, експерти дивувались, як вакцину дозволили для екстреного використання мільйонами вразливих людей, коли її випробування ще тривали.

Як виробник, так і регулятор заявили, що Covaxin “безпечний і гарантує надійну імунну відповідь”.

Але організація All India Drug Action Network заявила, що “заледве може зрозуміти наукову логіку” затверджувати “не повністю вивчену вакцину”. Вона зазначила, що існують “серйозні занепокоєння, пов’язані з відсутністю даних про ефективність”.

Таким чином маємо дві вакцини, які на батьківщині її виробництва не пройшли вибробувань на людях і в жодній країні світу не використовуються, навіть в самій Індії. А це говорить лише про те, що в Україну привезуть експерементальну партію вакцини для її повноцінного випробування на людях. І Чернігівщина буде першою де цей експеремент розпочнеться.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ