Свою думку з цього приводу висловив голова фракції “Слуг народу” в Чернігівській обласній раді Дмитро Іванов. Після завершення сесії, на своїй сторінці в Фейсбук він написав наступне.

Сьогодні на сесії обласної ради розглянули 49 питань. Після тривалих консультацій з представниками фракцій та ОДА було прийнято рішення про оголошення перерви.

Моя позиція щодо обласного бюджету-2021. Я неодноразово наголошував, що проєкт основного фінансового документу, підготовлений Чернігівською ОДА, незбалансований: прогнозовані видатки бюджету, які сформовані за поданням розпорядників коштів (департаментів та управлінь), значно перевищують очікувану дохідну частину. Ми двічі аналізували проєкт бюджету під час засідань комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, яку я очолюю.

На жаль, ми так і не отримали відповідей від Чернігівської ОДА, яким чином буде покриватися нестача коштів в бюджеті, яка виникне вже в жовтні-листопаді через незбалансованість видатків. А більшість установ, які фінансуються з обласного бюджету, територіально знаходяться у Чернігові. Також невідомо, яким чином буде розподілятись додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Як депутат, який представляє Чернігів, я не можу голосувати за бюджет, не володіючи цією інформацією.

Тому спільна позиція депутатської більшості в обласній раді: ми готові брати на себе відповідальність за бюджет, готові спільно працювати над збільшенням доходів бюджету. Але це має бути діалог та спільна командна робота з розпорядниками коштів та керівництвом ОДА.

Щодо законодавства про місцевий референдум. Як голова фракції «Слуга Народу» у Чернігівській обласній раді виступив із спільною заявою про підтримку Закону України «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», який прийнято 26 січня за ініціативи Президента України.

Володимир Зеленський і партія «Слуга Народу», йдучи на вибори, обіцяли, що в людей буде можливість приймати важливі рішення напряму – без посередництва політиків. Це право гарантоване усім Конституцією. І сьогодні ми його не просто повертаємо нашим громадянам, а даємо простий та зрозумілий механізм його реалізації. Закон чітко передбачає, які питання можуть виноситися на референдум, а які – ні, встановлює запобіжники проти сепаратизму і гарантує, що рішення референдумів будуть владою виконуватися.

Більш того, вважаю, що потрібно йти далі і дати людям право впливати на рішення не лише центральної, а й місцевої влади. Тому закликаємо Верховну Раду напрацювати закон, який дозволить проводити також місцеві референдуми. Адже заможні громади можливі лише там, де люди мають такий реальний інструмент впливу на рішення влади, як референдум. Про це нам каже прилад успішних європейських держав.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ