“Президентський” готель “Слов’янський” у Новгороді-Сіверському Фонд держмайна вп’яте виставляє на аукціон зі стартовою ціною 52,6 млн грн.

Відомо, що 4-зірковий готель “Слов’янський” був збудований державним коштом у 2004-2005 роках за ініціативи президента Кучми з єдиною метою: 1 раз прийняти глав трьох держав. Витратили на нього 108 млн. грн, що за тодішнім курсом – 20 млн дол. США. Площа готелю – близько 5 тис. кв.м. Заклад має 30 номерів різних категорій (від бюджетного класу «стандарт» до президентських апартаментів), ресторан, конференц-зал, салон краси, тренажерний зал, більярд-клуб, турецьку лазню, сауну з басейном, диско-бар. У складні майнового комплексу є також котельня та гараж.

Але! Готель зведений на насипному ґрунті, який за кілька років став просідати, що призвело до руйнації водогону, каналізації, газової котельні, цоколю фасаду, даху, гостьових номерів. Порятунок готелю від сповзання у прірву державі обходиться дуже дорого…

15 вересня 2020 року готель вже продали за 28,8 млн. грн. єдиному учаснику торгів Роману Кійовському. Проте пізніше угоду з покупцем розірвали, оскільки він не сплатив грошей за об’єкт. Близько 3 млн. грн. гарантійного внеску учасника торгів пішли тоді в держбюджет.

Але пан Кійовський пояснив, що від купівлі готелю не відмовляється і збирається знову взяти участь в аукціоні 4 березня.

Готель розташований у красивій історичній частині Новгорода-Сіверського, має оздоблення з мармуру, з вікон відкривається вид на заплаву Десни та Спасо-Преображенський монастир.

…Десятки мільйонів інвестицій, будівництво панорамного ресторану з видом на Спасо-Преображенський монастир, створення туристичних маршрутів – такі плани на готель «Слов’янський» були минулого року у Романа Кійовського.
За його словами, однією з причин придбати готель «Слов’янський» був гарний вид на тисячолітній монастир. Пан Роман не планував змін у готелі, щоб “не порушувати атмосферу, бо це історія – її перекреслити неможливо…це є класика, яка зажди в тренді”.
Серед невеликих змін планувалося розширення існуючого ресторану, а саме будівництво нового панорамного майданчика.

Також тодішній новий власник планував збільшити потік туристів та відкрити нові туристичні маршрути: один – по історичних місцях, а другий – “зелений” (мандрівка на велосипедах).

Роман Кійовський родом з Чернівецької області, має готельний бізнес за кордоном. Можливо він знову й стане новим власником, але ціна готелю тепер удвічі більша за минулорічну…

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ