Згідно інформації пресцентру СБУ, контррозвідники Служби безпеки України на Чернігівщині припинили діяльність групи чиновників, які займались протиправною легалізацією іноземців.

Оперативники встановили, що до складу злочинної групи входили колишні та діючі посадовці обласного Управління Державної міграційної служби, органів юстиції та реєстрації місця проживання, військовослужбовці Державної прикордонної служби України й представники одного із бюро перекладів. Спритні ділки налагодили схему оформлення фіктивних шлюбів іноземців з громадянами України та визнання батьківства: підробляли необхідні документи та вносили недостовірні відомості до державних електронних інформаційних ресурсів. Це ставало підставою для оформлення документів на право перебування в Україні вихідцям з країн Близького Сходу (з держав так званого «міграційного ризику») та РФ.

При цьому, частина іноземців змогла оформити документи навіть не перебуваючи у нашій країні, але з цими підробками вони могли безперешкодно перетинати державний кордон України, а також виїжджати до країн ЄС.

Наразі тривають оперативно-слідчі дії щодо кримінального провадження за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 1 ст. 364 (зловживання владою та службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 2 с. 419 (порушення військовослужбовцями порядку несення прикордонної служби) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру у скоєнні злочинів та обрання міри запобіжного заходу.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ