Поліція Чернігівщини вкотре попереджає усіх громадян про стрімке зростання шахрайства, особливо по телефону.
Найчастіше від цього страждають люди похилого віку.

Шахраї телефонують громадянам під виглядом начебто працівників банківських установ, поліції, медиків з метою посилення захисту карткових рахунків чи блокування картки, надання коштів для вирішення питання щодо звільнення родича з поліції чи надання допомоги потерпілому у транспортній пригоді, тощо. В результаті обману та швидкої психологічної атаки змушують потерпілих передавати злочинцям гроші aбo майно.

Також вони пропонують продаж товарів, послуг в мережі інтернет зі значними знижками та за передоплатою; повернення викрадених речей, наприклад, автомобільного номеру, за винагороду; повідомляють про виграш цінних речей, зокрема, автомобіля та необхідність сплати першого внеску за нього тощо.

Щоб не зазнати шкоди від шахрайства, поліція радить:
– якщо телефонує незнайомий номер, то краще не відповідати або ж бути максимально уважним та розсудливим;
– не слід поспішати довіряти співрозмовнику, а ставитися критично до заманливих пропозицій і краще порадитися з родичами чи знайомими;
– якщо кажуть про заблоковану картку чи переказ коштів і терміново пропонують повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову та телефонуйте на “гарячу лінію” банку (наприклад: 3700 для Приватбанку);
– при отриманні пропозиції начебто поліпшити стандарти зв’язку чи мобільного інтернету — зателефонуйте на “гарячу лінію” свого мобільного оператора або завітайте особисто до його пункту роботи з абонентами.
– коли ж хтось уже постраждав від шахрайських дій — слід телефонувати за номером «102» або звертатися до чергової частини територіального підрозділу поліції.

Також поліція рекомендує поговорити з родичами й сусідами літнього віку щодо оптимальних дій в подібних ситуаціях, аби вони не розгубилися. Можна залишити на видному місці в оселі інформаційну листівку чи окремий аркуш з номерами телефонів, які можуть знадобитися в екстреній ситуації.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ