Згідно даних офісу ефективного регулювання BRDO, Чернігівщина посіла друге місце по країні у рейтингу регіонів, комфортних для ведення бізнесу.
BRDO презентував цьогорічний рейтинг “Regional Doing Business — 2020”, що характеризує сприятливість інвестиційного клімату в регіонах України. За результатами цього дослідження, Чернігівська область посіла другу сходинку в списку найкомфортніших для ведення бізнесу областей України. Переможцем рейтингу стала Житомирщина, а до лідерів ввійшли місто Київ (3 місце), Рівненщина (4 місце) та Вінниччина (5 місце).
При цьому сама Київська область зайняла аж 21 місце, а на самому низу рейтингу опинилися Харківська, Херсонська, Хмельницька та Миколаївська області.

Наша область посіла другу сходинку у 2020 році за рахунок високих балів респондентів за компонентами “одержання дозволів на будівництво” та “оформлення земельної ділянки”. Окремо респонденти оцінили швидкість опрацювання заявок на підключення до мереж водопостачання та каналізації Чернігівводоканалом.
Варто нагадати, що у рейтингу “Regional Doing Business — 2018” Чернігівська область займала 6 місце.

У Департаменті економіки та розвитку сільського господарства Чернігівської ОДА пояснили, що отримання такого результату стало можливим завдяки співпраці з проєктом міжнародної технічної допомоги FORBIZ. Чернігівська область є пілотною в Україні щодо розробки та реалізації регіональних стратегічних документів, спрямованих на розвиток малого та середнього підприємництва. Також під час роботи в цьому напрямку були враховані рекомендації експертних організацій.
Рейтингування проводиться на підставі опитування згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Крім того, рейтинг допомагає виявити слабкі місця областей, вказати в яких напрямках потрібні зміни та шукати більш ефективні рішення. Тобто це не статичний результат, а проміжний, який необхідно постійно оновлювати.
“Regional Doing Business” має на меті не лише надавати поради потенційним інвесторам, а й стимулювати місцеву владу до лідерства наступного року.

Для довідки:
Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) — незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, насамперед, Європейським Союзом, як частина проекту FORBIZ у рамках Ініціативи EU4Business з метою покращення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом і владою.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ