На Чернігівщині кмітливий селянин виготовив власними руками трактор з металобрухту та старенького авто “Москвич”.
Житель села Велике Устя Володимир Прийомщиков продав коня та на виручені кошти у себе на подвір’ї з металобрухту зібрав трактор для власного господарства.
За основу для трактора Володимир Прийомщиков взяв Москвич-412, який повністю розібрав та перебудував, наче конструктор “Лего”. Власне, саме передня панель і пічка нагадують про “Москвича” у тракторі, який отримав аж дві коробки передач: одна з «Москвича», інша – від ГАЗ-51.
А раму та кабіну чоловік зварив з металу, що купив у пункті прийому металобрухту. Ручки ж на дверцятах виготовив з кімнатних дверей, підніжку зварив зі старого залізного ліжка.
У салоні є навіть радіо, яке можуть слухати не лише водій, а й пасажир (помічниця дружина), бо ж тут є два сидіння.

Проте, не лише “Москвич” став донором для нової спецтехніки, адже тут використано деталі від трактора Т-40, сівалки, ГАЗ-51, ГАЗ-53 та іншого.
Також до трактора селянин змайстрував культиватор, косарку, плуг, віз, а гребку переробив з польської кінної, яку використовували у 60-х роках минулого сторіччя.
Причеп змайстровано з кінної брички.
Володимир каже, що якщо б були гроші, то зробив би ще «копалку» й «саджалку».

На створення трактора чоловік витратив рік і 50 тисяч гривень.
І це не рахуючи власної праці та часу (нерви й багатий словарний запас порахувати взагалі не можливо).

З одного боку, приємно бачити, що не перевилися ще роботящі й кмітливі люди в нашім краї!..
Але ж є питання щодо легалізації цього транспорту та раціональності інвестицій, адже ціни на китайського міні-тракторця стартують від тих же 50 тисяч гривень…

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ