Сезон мисливства на Чернігівщині закінчився й одразу розпочався щорічний облік диких тварин і птахів за участі спеціалістів обласного управління лісового та мисливського господарства, департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.
Процес це складний, адже диких тварин виявити в лісі, болоті чи на полі не так просто, а от сліди їхньої життєдіяльності можна побачити на кожному кроці.

Кількість звірів у лісі та в місцях їхнього перебування визначаються за багатьма факторами. Методів обліку існує чимало, та все ж найбільш достовірним, хоча й недешевим, є авіаоблік.
Лісівники та мисливці Чернігівщини користуються новітньою технікою, зокрема, квадрокоптером та фотопастками, які є додатковим джерелом інформації про стан тваринного світу лісових, польових, водно-болотних угідь.
Наприклад, у 2020 році було встановлено таку чисельність мисливських тварин: 1175 голів лося, 767 – оленя благородного, 54 – оленя плямистого, 11916 – козуль, 1934 – кабана, 45675 – зайців-русаків, 157 – вовків, 17 – рисі, 2181 голів норки, 742 – видри, 2777 – голів куниці лісової, 20870 – сірих куріпок.
Тепер лишається почекати результатів і дізнатися, чи змінилися ці цифри за рік – в усіх мисливських господарствах Чернігівщини планують завершити облік диких тварин до кінця лютого.

До речі, зараз площа мисливських угідь області становить 2789,6 тисячі гектарів, з яких лісових – 682 тис. га, а польових – 1861,6 тис. га.
Взагалі на Чернігівщині налічується 59 користувачів мисливських угідь, а саме:
– держлісгоспи (8 господарств) – надано 212,8 тис. га. (8%)
– Українське товариство мисливців та рибалок (9 господарств) – 1808,6 тис. га. (65%)
– інші користувачі (42 господарства) – 711,7 тис. га. (25%)
– мисливські угіддя державного мисливського резерву – 56,5 тисячі гектарів (2%).

Чернігівське обласне управлiння лiсового та мисливського господарства нагадує мисливцям про те, що до нового сезону буде дiяти заборона на добування диких тварин.
А недотримання встановлених термiнiв вважатиметься порушенням правил полювання, за що передбачено адмiнiстративну вiдповiдальнiсть.

Тож радимо мисливцям не порушувати закон, а добре відпочити й набратися сил до нового сезону!

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ