30 січня на офіційній сторінці Оперативного командування «Північ» у Фейсбуці повідомили, що військового комісара, полковника Олександра Криворучка звільнили з посади
Сам Криворучко сказав, що написав рапорт і звільнився за власним бажанням, а на питання, чи пов’язано це з тим, що його колега, підполковник Ольга Деркач звинувачує його у сексуальних домаганнях, відповідати не захотів та додав, що слідство продовжується і ніякої підозри до нього не пред’явлено та нічого ще не доведено.

Проте Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак поставив завдання Військовій службі правопорядку ЗСУ провести службову перевірку щодо скарги жінки-військовослужбовця та її колег на дії керівника війсккомату з урахуванням матеріалів справи, внесеної до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань Нацполіцією України 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, що підполковник ЗСУ Ольга Деркач вперше відкрито заявила про сексуальні домагання на роботі від свого керівника Олександра Криворучка. В облвійськкоматі жінка працює з 2009 року. Має 25 років вислуги, учасниця бойових дій (перебувала 8 місяців в зоні АТО). В Ольги у підпорядкуванні значиться 9 підлеглих – 1 військовий та 8 цивільних, вона виховує 16-річну доньку.
За її словами, домагання почалися ще у 2016.
В якості доказа про непростий характер О.Криворучка жінка надає характеристику на нього, засвідчену печаткою попереднього військового комісара Ярослава Рутара від 12.08.2009-го, в якій сказано:
«За час проходження військової служби на займаній посаді з січня 2009 р. зарекомендував себе з негативного боку. З самого початку до опанування своєї посади поставився зверхньо і зухвало. Видавалося таке враження що полковник Криворучко О.В, не заступник ОВК, а перевіряючий офіцер. Особисто у виконання документів не вникає. За такий невеликий проміжок час мав безліч конфліктних ситуацій, наприклад, з підполковником Яремою В.В.
Схильний до чварів та інтриг в колективі. Відповідає за такий важливий порядок діяльності, як служба військ, але ним майже не займається. За цей час тільки погіршився стан оперативно-чергової служби в ОВК. 12.05.2009 допускав в службовий час вживання спиртних напоїв з підлеглими. А 29.07.2009 року допустив зі свого боку побиття військовослужбовця. Провину свою так і не усвідомив. По характеру неврівноважений, здатний до хитрощів. В колективі практикує: одних приблизити до себе, а інших ні за що цькувати. Офіцер обтяжений якимось невирішеними сімейними проблемами».
До речі, та характеристика надавалась Криворучко через інцидент з побиттям військового. Адже вироком Військового апеляційного суду Центрального регіону від 24.02.2010 Олександра Криворучко було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 424 КК України через побиття у липні 2009-го року старшого солдата Мінченка В.Ю., який виконував обов’язки водія при військкоматі. У потерпілого було встановлено струс головного мозку, закрита черепно-мозкова травма, садина та забої м’яких тканини обличчя…
Пані Ольга каже, що для Криворучка було нормальним після ранкового шикування на плацу цілувати кількох наближених до себе жінок, чого не побачиш в інших військових установах. Він так цих жінок привчив, навіть прізвисько йому дали «заслужений цілувальник військомату».
Деякі жінки не витримували і переводилися в інші частини, але при цьому вони критикувалися комісаром за начебто погану роботу. А інші терпіли…
Врешті вперше за весь строк служби потерпілій було надано негативну характеристику. Але ж до цього її тільки хвалили, вона має купу подяк, грамот, орденів і т.д. 2-го жовтня була перевірка з Києва, з Генштабу, де Ольгу похвалили перевіряючі перед всім строєм. А наступного дня її визвав Криворучко до себе та висловив цілий ряд претензій: що начебто тупа, не вміє марширувати, має безлад у шафці в кабінеті, забагато розмовляє по телефону і взагалі не справляється зі службовими обов’язками. І що як висновок: треба Ольгу переводи в бригаду, тому що, мовляв, “пороху не нюхала”.
Хоча, вона якраз і нюхала й була в АТО 8 місяців (2017-2018 р.р.), а Криворучко побув там лише кілька днів (й то на кордоні Харьківської та Луганської областей), і так само як і Ольга отримав статус учасника бойових дій та право на певні пільги.
А ще в травні 2019р. Криворучко отримав страхову виплату на суму 440500 грн., завдяки тому, що в цивільних лікарнях йому встановили 5 захворювань, ніби пов’язаних “із захистом Батьківщини”, а 18 пов’язаних з проходженням військової служби. Інвалідність зроблена через цивільну лікарню, аби не можна було визнати його непридатним до служби. Через те, що він приховував від вищого керівництва свою інвалідність (військові зобов’язані сповіщати про такі речі) також проводилось службове розслідуванная, але в результаті покарання понесли…підлеглі-медики, бо не доповіли про отримання інвалідності комісаром… Без коментарів.

…Тож чекаємо на рішення суду, який у нашій країні, як казав кіногерой, “найгуманніший”…

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ