Кровні народні 2 мільйони пішли депутату Гуньку за моральну образу

Нещодавно обраному народному депутату у 208-му округу від “Слуги народу” Анатолію Гуньку виплатять два мільйони (!) моральної компенсації за кримінальне переслідування.

Рішення про моральну компенсацію за незаконні дії правоохоронних органів ухвалив Печерський суд.

Сам же пан Гунько оцінював свою “моральну шкоду” аж у 10 мільйонів гривень, але суд задовольнив позов частково…

Так ось виявляється навіщо народ обирає собі депутатів – щоб потім їм свої ж гроші віддавати, якщо ненароком образили вельмишановного пана…

А про те, що наші люди живуть на межі бідності, суддям байдуже, як і самим депутатам (зарплати їм замалі, так ще й компенсацію подавай).

Негативне та скептичне відношення народу до цієї новини одразу стало видно в соцмережі, де люди висловлюють своє обурення рішенням суду…

Як стало відомо, процес про стягнення моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування Гунько ініціював у червні 2020 року. У своєму позові він вказував, що зазнав сильних душевних страждань, негативних змін в особистому житті, втратив ділову репутацію, оскільки є публічною особою, займається громадською та політичною діяльністю.

Крім того, незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та поява низки публікацій негативного змісту суттєво вплинуло на ставлення друзів, знайомих та партнерів, підірвало його авторитет і статус добропорядної людини.

Гунько зазнав кримінального переслідування з 29 березня 2018 року по 20 березня 2019 року, з них 4 дні перебував під вартою – з 29 березня до 2 квітня 2018 року.

Навесні 2018 року прокурор і начальник СУ ГУНП в Київській області на брифінгу поширили щодо Гунька негативну інформацію, що він причетний до привласнення земельної ділянки ДП “Радіопередавальний центр”, площею понад 115 га в м. Бровари, вартістю майже 120 мільйонів гривень. У ЗМІ з’явились публікації, в яких позивача називали лідером організованого злочинного угрупування.

20 березня 2019, тобто через рік після обшуків і повідомлення про підозру, Генпрокуратура закрила справу проти Гунька і ще низки осіб через те, що не встановили достатніх доказів для доведення винуватості їх у суді і вичерпали можливості їх отримати.

На думку Гунька, такі події знизили рівень довіри виборців до нього, як кандидата у народні депутати України. А обмеження суду про заборону відлучатися за межі Київської області негативно вплинуло на господарську діяльність ТОВ “Гільдія права”, яким він керує.

За чотири дні утримання під вартою йому присудили мінімальне відшкодування, гарантоване державою – 20 тисяч гривень (5 тис. х 4 дні).

За майже рік у статусі підозрюваного суд зробив висновок про доведений розмір спричиненої моральної шкоди у сумі 1,98 тисячі гривень, тобто майже 2 мільйони.

Нагадаємо, що влітку 2019 року Гунько брав участь у позачергових виборах до парламенту по округу № 209 (Чернігівська область) від партії ВО «Батьківщина», але не був обраний (депутатом став лікар Валерій Зуб від “Слуги народу”).

А через рік – восени 2020р. на довиборах по 208 округу (замість вбитого Валерія Давиденка) уже від “Слуги народу” Гунько пройшов до парламенту, ледве випередивши ексдепутата-радикала Олега Ляшка.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ