Знову дорожчає харчування дітей – чергова перемога Білогури

Харчування у школах та дитсадках Чернігова знову подорожчає – про це повідомив начальник управління освіти Василь Білогура.

За його словами, вже прораховані нові тарифи:для 1-4 класів харчування подорожчає з 18,50 до 23,50 грн. 

Таке собі майже “непомітне” зростання ціни на 5 грн. або на 27%.

Регресивний шлях самофінансування управління освіти та черговий мінус в карму Білогури.

Варто нагадати, що батьки чернігівських школярів сплачують 60 % вартості харчування (сьогодні – 11,1 грн), а бюджет – 40 % (7,4 грн). Відповідно, цифри збільшаться до 14,1 грн для батьків (+3 грн) та 9,4 грн для бюджету (+2 грн).

В дитсадках цифри та пропорція інші: ясельна група харчується нині на 23 гривні на день, а дошкільна – на 28 гривень. Очікується, що нові тарифи складатимуть 25 та 30 гривень відповідно. Збережеться пропорційна сплата за харчування. Як і зараз буде наступний розклад: міський бюджет покриває 25 % вартості, а батьки – 75 %.

Певно, намагаючись хоч якось виправдатись, Василь Білогура запевняє, що підняття цін в дитсадках дасть можливість урізноманітнити меню та більше наповнити тарілку… 

Хочеться в це дуже вірити…

А ще цей вельмишановний пан каже, що у багатьох обласних центрах міська влада взагалі відмовилася платити за харчування учнів 1-4 класів. 

Отак от – щоб всі знали та мовчали!

Ще одна одіозна особа (яку не так давно звинувачували у різних фінансових махінаціях та нераціональних закупівлях за завищеними цінами, що, як водиться у нас, “не було доведено”) – керівниця комунального підприємства «Шкільне» Антоніна Радченко повідала, що ціни на харчування у школах не переглядалися 2 роки, а тому (за її щирими словами) з вересня 2020 року КП “Шкільне” (яке забезпечує харчуванням школи Чернігова) працювало зі збитками.

Пані Радченко теж намагається виправдати здорожчання харчування й чесно запевняє, що підняття ціни дозволить тримати наповнення тарілки як і раніше в межах 70 % від харчової норми (це переможно!). При цьому вона каже, що суттєво великої різниці не буде: основна страва буде збережена “у тих самих обсягах” (м’ясні, рибні, молочні страви), зросте кількість фруктів і молочних продуктів, до чаїв та напоїв обіцяють додати фруктові соки. 

Після таких солодких слів пишної панянки лишається лише дивуватися тому, як швидко росте кількість дітей, котрі вважають шкільну їжу несмачною та некорисною і відмовляються від послуг їдальні та харчуються домашніми продуктами. Все це від “росту” якості послуг та здорожчання харчування в рамках “відмінного” менеджменту тандему Білогура-Радченко…

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ