У четвер 24 грудня о 08:15 біля міської ради (колишні жабки) батьки школярів Чернігова та «Батьківське самоврядування» організовують Мітинг Підтримки “Відновлення освіти в школі”, метою якого є відновлення навчально-виховного процесу для отримання гідної освіти нашими дітьми.

Батьки міста Чернігова об’єдналися в активну команду для захисту прав дітей, оскільки
наших дітей позбавили конституційного права отримувати якісну освіту гарантовану державою.

Дистанційне навчання без погодження з батьками є грубим правопорушенням прав всіх учасників освітнього процесу. Воно приносить велику шкоду – як психічну, так і фізичну!

Запрошуємо усіх небайдужих приєднатися до Мітингу та до громади активних батьків міста Чернігова, щоб разом відновлювати справедливість!

Також свідомі й мислячі батьки відправили відповідного листа – колективне звернення меру Чернігова. Нижче подано його скорочений зміст:

Голові Чернігівської міської ради

Атрошенку Владиславу Анатолійовичу

Мешканців міста Чернігів

в особі представника ініціативної групи

Оксани Миколаївни Гаймановської-Брюм

Колективне звернення

Шановний Владиславе Анатолійовичу! Ми, батьки здобувачів освіти, вимушені звернутися до Вас з приводу наступної ситуації, яка склалась у всіх загальноосвітніх закладів освіти м. Чернігова.

Абсолютно всі середні школи (ліцеї, гімназії) м. Чернігова приймають рішення про організацію освітнього процесу для учнів 5-11 класів з використанням технологій дистанційного навчання. Також планується запровадження вказаних дистанційних технологій в 1-4 класах.

В якості аргументу прийнятого рішення є рекомендації міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та нормативного документу МОН України від 08.09.2020 року № 1115 (п.п.5 п.2, п3 розд. ІІІ).

Через такі рішення педагогічних рад здобувачі освіти не можуть відвідувати навчальний заклад і вимушені вчитись дома у режимі самоосвіти з використанням технологій дистанційної освіти.

Ми, як громада міста Чернігова вимагаємо посприяти у вирішенні питання з отримання нашими дітьми гарантованої Конституцією України повну середню освіту у нормальному режимі – денній формі навчання. Відповідно до статутів закладів освіти їх засновником є саме Чернігівська міська рада, тобто саме Чернігівська міська рада, як засновник, має всі владні повноваження скасувати незаконні рішення прийняті виконавчими органами юридичної особи, яку заснувала.

Щодо рекомендацій міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол №39 від 13 листопада 2020 року), то відповідно до Закону «Про освіту» ст.2 п.2 «Підзаконні нормативно-правові акти не можуть звужувати зміст і обсяг конституційного права на освіту…», тобто документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми», а міська комісія ТЕБ та НС не має повноважень, які б могли регулювати роботу закладів освіти, а також не існує заборони відвідувати заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

Треба зазначити, що учні молодших класів відвідували заклади освіти. Тобто не існує обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування школи.

Щодо п.п.5 п.2, п.3 розділу ІІІ Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, то згідно типових статутів «Навчальний заклад здійснює навчально-виховний процес за денною формою навчання» тобто «очною», яка є основною, а дистанційне навчання застосовується для вивчення окремих тем чи окремих навчальних занять.

Технології дистанційного навчання можуть використовуватися за бажанням здобувача освіти або його батьків, за рішенням педагогічної ради, за ініціативою педагогічних працівників. Тобто, рекомендується узгоджувати дане питання з органами батьківського та учнівського самоврядування.

Отже взагалі не зрозуміло на яких правових підставах з боку керівництва шкіл (ліцей, гімназія, колегіум) заборонено учням бути присутніми в закладах освіти для отримання освіти.

Така поведінка керівництва закладів освіти є протизаконною та фактичним перевищенням службових повноважень. Слід вказати, що у більшості міст України навчання проводиться у очній формі і ніхто не закриває цілий заклад освіти, якщо захворів один учень.

На своїй сторінці у Facebook начальник Управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура вказав: «З 8 по 24 січня 2021 року заборонено відвідування закладів освіти незалежно від форм власності її здобувачами…»

Таким чином, після зимових канікул для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів буде організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання. Окрім того, учні 1-4 класів з 28 грудня по 30 грудня також займатимуться в дистанційній формі.

Хочемо зазначити: По-перше. МОН рекомендує оголосити на цей період канікули (з 8 по 24 січня 2021 року). По – друге. «Завершення бюджетного року» ніяким чином не повинно звужувати право на освіту здобувачів освіти. По – третє. Якщо на цей період (з 8 по 24 січня 2021 року) запровадять канікули, то вчителям молодших класів не потрібно буде випробувати навчання з використанням дистанційних технологій.

З огляду на вищевказані правопорушення та виконання статті 53 Конституції України вимагаємо від Вас, як засновника загальноосвітніх закладів освіти, наступне:

1. Відмінити по всім закладам освіти м. Чернігова, в яких засновником виступає Чернігівська міська рада, незаконні рішення педагогічних рад, якими було запроваджено організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

2. Надати розпорядження керівникам загальноосвітніх закладів дотриматись рекомендацій МОН для запровадження канікул на період з 8 по 24 січня 2020 року.

3. Зобов’язати керівництво шкіл проводити освітній процес у денній (очній) формі, тобто проводити уроки з учнями у класах на території навчальних закладів.

4. Контролювати виконання керівництвом загальноосвітніх закладів освіти проведення освітнього процесу саме у очній формі та не допускати незаконних рішень та обмежень з боку керівництва шкіл відносно освітнього процесу

Вважаємо, що проблеми, підняті нами у цьому зверненні є критично важливими для мешканців міста Чернігова.

Ви як обраний міський голова склали присягу, щодо дотримання Конституції України, її законів, Статуту територіальної громади міста Чернігова, поважати і захищати права і свободи жителів міста, відстоювати інтереси міської громади, всіляко сприяти розвитку міста та підвищенню добробуту його жителів.

Саме тому вимагаємо від Вас вжити всіх можливих заходів, з моменту розгляду Вами цього звернення, для вирішення вище зазначених питань

 

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ