Сьогодні у Чернігові, автомобілі, на яких пересувався Вадим Рабінович зі свитою, проїхалися по історичним похованням на Болдиній горі. Все це відбувалося під пильним контролем представників поліції та колишнього начальника поліції м. Чернігова Володимира Реберга. Жодного протоколу за пересування автотранспортом історично-захисною зоною, поліція не виписала і порушників не затримала. Та в данному випадку більше обурює інше – Рабінович зі свитою під охороною поліції їхав по могилах наших великих пращурів.

Володимир Реберг і кортеж Рабіновича їде по похованнях на Болдиній горі

Варто відзначити, що передувало цьому. Так, Вадим Рабінович заїхав кортежем на охороняєму культурно-історичну зону парк Болдині гори в Чернігові, де був заблокований представниками Національного корпусу та підрозділу ОУН-ПІВНІЧ. В результаті виникшої сутички із правоохоронцями, які супроводжували кортеж, близько 10 представників вишезгаданних організацій були затримані. А автомобіль, за кермом якого їхав Рабінович, було закидано яйцями. Після цього, у супроводі та під охороною поліцейських, кортеж проїхався по історичних похованнях наших пращурів.

Рабінович їде по могилам

Для довідки.

Розміщений на Болдиних горах на площі 1,2 га курганний комплекс є одним з найбільших, відомих науці, в Україні некрополів ІХХІ століть — складається з 6 курганних груп (загалом збереглося близько 230 курганів), що визначили заселену територію міста. Одні з найбільших — курган “Голубище” знаходиться в північно-східній частині некрополя, має висоту 6 м (у давні часи 8,5 м), діаметр — 22 м, та курган “Безіменний” , який на думку професора Бориса Рибакова належить до 1-ї половини X сторіччя. Кургани Болдиних гір досліджувалися у 1872 і 1908 роках Д. Я. Самокввсовим, у 1965 році С. С. Ширинським.

У середині ХІ століття на Болдині гори прийшов монах Антоній Преподобний, який заснував земляні споруди, так звані Антонієві печери. Вони з’єднані підземними переходами з Іллінською церквою, яку було споруджено в XII століття.

В Антонієвих печерах у 1654 році поховано соратника гетьмана Богдана Хмельницького Чернігівського полковника Стефана Подобайла.

2 COMMENTS

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ