Важко собі уявити, щоб в якійсь країні цивілізованного світу знащували історичні пам’ятки, а тим більше ті, яким тисячі років. Знищували бездумно і за повної бездіяльності з бока органів державної влади. Більше того, такі дії просто не можливі без сприяння з боку прокуратури і її нового очільника Андрія Парусова. Так вже завелося, що кожен новий очільник прокуратури сідає на старі схеми своїх попередників і веде себе, як сліпа і німа потвора, де мова заходить про її гаманець. Наразі історія повторюється і зміна влади в країні та області зокрема, нічого не змінила. Дебільнуватий голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, в карантин лазить по лікарнях з “гуманітарною” допомогою та імітує свою діяльність. А не менш дебільний прокурор області Андрій Парусов вітає ветеранів зі сайту прокуратури з Днем перемоги. А в цей час агрохолдинги продовжують знищувати тисячилітні пам’ятки історії та археології, які залишилися нам від наших пращурів. Мова йде про кургани, вік яких перевищує 3-5 тисяч років. Кургани, які і досі не досліджені і мають охоронятися законами України. Про цю кричущу наругу над пам’яттю предків та історію, написав один з небагатьох на Чернігівщині журналістів, що опікується збереженням курганів – Віталій Назаренко.

Розорений курган в Чернігівській області

Я стою на безіменному кургані – безликому, як українська правоохоронна система. Стоячи ногами на ще не до кінця розораній верхівці тисячолітньої пам’ятки, від безсилля хочеться кричати! До якого часу триватиме наруга над пам’яттю українців?! Доки прокурори не помічатимуть кричущих порушень пам’яткоохоронного законодавства?

Це – безіменний курган поблизу села Прохори Комарівської ОТГ. Землекористувач – ТОВ «Агротрейд». За кілька кілометрів від нього – курган Вовча Гора (або Вовча Могила). Землекористувач – ТОВ «Дружба Нова». Сьогоднішні бабусі-дідусі розповідають, що він був заввишки з 4-поверховий будинок. Діти з довколишніх сіл ходили на Мокре поле, аби спуститись із тисячолітньої «гори» на санках. Навіть розораним з відстані в кілька кілометрів цей курган вражає величчю розмірів.Рік тому спеціалісти профільних відомств з ОДА та облради задокументували порушення пам’яткоохоронного законодавства. 25 (!!!) розораних курганів доби бронзи, 20 з яких – обліковані. Спеціалісти передали всі матеріали в МВС та прокуратуру. Минув рік, прийшла весна – кургани знову розорані. Реакції – нуль! Ні штрафів, ні посадок!Чи можливе таке ставлення до історії у незалежних націй? Ні! Хто ж тоді українці? Загнані в резервацію автохтони? Доба бронзи, доба єгипетських пірамід, п’ять тисяч років – це все і досі не копане та не досліджене археологами. Тут був енеоліт, були скіфи. Це все ще можна відновити. Потрібно тільки бажання та фінансування, і найголовніше – воля політичної еліти. Та найперше – дія закону! Поки що закон не діє навіть на папері.

Нарцис Андрій Парусов

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ