Важко переоцінити бездіяльність депутатів Валерія Зуба, Валерія Давиденка, Бориса Приходька та голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка, у закритті Ніжинського, Прилуцького та Бахмацького протитуберкульозних диспансерів. Ще в жовтні минулого року стало відомо, що тубдиспансери планують закрити, а весь медперсонал скоротити. І це при тому, що на Чернігівщині та і по всій Україні шириться епідемія туберкульозу, який куди небезпечніший за Коронавірус. Але, попри численні звернення, протести і публікації, тубдиспансери припинили своє існування. Лікарі опинилися у центрах зайнятості, а от хворі пішли на вулицю і лікувати їх виявилося нікому. І це все в центрі Європи у 21 сторіччі.

До цього призвела бездумна реформа медицини проведена Супрун та Порошенко. А сподівання, що нова влада на чолі із Зеленським, це хоч зупинить, виявилися марними. Депутат від “Слуги народу” “великий” лікар Валерій Зуб, який так завзято розповідав на виборах про медицину, палець об палець не вдарив, аби зберегти профільний медзаклад Ніжина. А все через те, що потрапивши у Верховну Раду, одразу почав прилаштовувати себе і пробиватися на посаду директор Інституту раку. Ту ж саму бездіяльність і переймання особистою долею продемонстрував обранець від Прилук Борис Приходько, який, аби не сісти на 12 років за крадіжку з Аграрного фонду, не вилазить з перемовин і договорняків. Нічого не зробив і новопризначений голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, який більше обіймався виборчою кампанією та розвішував по області свою пику. До прикладу, одразу відзначимо, що тубдиспансери в частині інших областей вдалося зберегти – облради виділили на їх утримання додаткові кошти. Таке відбувається вперше за 100 років їх існування.

Ніжинськи журналісти поспілкувалися з тепер уже колишнім завідувачем Ніжинського протитуберкульозного диспансеру Іваном Коросько. Нині Іван Володимирович – у пошуках роботи у міському центрі зайнятості.

– У зв’язку з другим етапом медичної реформи, було ліквідовано Ніжинській тубдиспансер. Це сталося по всій області, в Прилуках і в Бахмачі також… Фтизіатрична служба в Ніжині і в області, яка працювала більше 100 років, просто припинила своє існування. Нашим працівникам роздали на руки трудові книжки і професіонали, яким був колектив Ніжинського тубдиспансеру,  залишилися без роботи.

– Як тепер лікуватимуть хворих на сухоти? Люди побоюються, що такі хворі будуть обслуговуватись в одній черзі зі здоровими людьми…

– Чесно кажучи, я не зовсім розумію, що відбувається. Немає слів… Пацієнт стає таким собі «гарячим м’ячем», якого перекидають від одного лікаря до іншого. Наш заклад і консультації надавав, ми проводили лекції в школах і в дитсадках, на підприємствах, у разі, якщо зверталися з скаргами, обстежували, у нас було все необхідне: суперсучасне обладнання, лабораторія… Звісно, й лікували в амбулаторних умовах. Лікарі формували діагноз, за потреби хворого відправляли до Чернігова, але 99% роботи відбувалося у Ніжині. Тепер заклад ліквідували, але хвороба нікуди не ділася і навіть не пішла на спад. У туберкульозу є різні форми. Хворих наче б то лікують сімейні лікарі… Ще під час своєї роботи я звітував про кількість осіб по Ніжину і району, які так би мовити, під наглядом – близько 1000 – тут і хворі з різними формами туберкульозу, й ті, що вже вилікувалися, й контактні особи…

На останок відзначимо, що лише днями президент Зеленський виступив у черговому відеозверненні, в якому висловив думку, що другий етап медреформи слід зупинити. На його одразу ж відреагували в міністерстві охорони здоров’я та перенесли другий етап на початок наступного року. Але, мова про відновлення роботи ліквідованих профільних закладів вже не йде. Сам же міністр МОЗ Степанов висловив думку про те, що якщо Україна втратить профільні заклади по лікуванню туберкульозу, то вже наприкінці цього року країну очікує нечувана епідемія. Як бачимо, геноцид українців продовжується і нинішні керманичі держави його точно зупиняти не збираються.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ