За останні тижні почастішали повідомлення про те, що на пасіках масово гинуть бджоли. Бджоловоди переконані, що всьому виною агрохолдинги, які без попередження вносять отруту в землю. Гинуть не тільки комахи, а й птахи та свійські тварини. Безконтрольність, що панує в Чернігівській області та абсолютна безхребетність нового голови ОДА Прокопенка, призводить до того, що скоро селяни самі візмуть правосуддя у свої руки. А поки черговий випадок у с. Хороше Озеро, що на Борзнянщині.

У пасічників із Хорошого Озера масово гинуть бджоли. Загинула переважно льотна бджола, яка вилітала за пилком. Загибель комах бджолярі пов’язують із діяльністю агрохолднигу СТОВ “Дружба Нова”, яка обробляє землю отрутою. Керівництво холдингу і чути не хоче обвинувачень у свій бік, від спілкування з пасічниками відмовляється. В держекоіеспекції, куди звертались постраждалі кажуть, що це не їх компетенція. Історія з мором бджіл повторюється з року в рік, але цієї весни через пилові бурі вона набула особливої різкості. У декого з селян померли навіть кролі, яких годували травою з поля. Люди бояться, що може постраждати і їхня худоба.

Один з небагатьох, хто відреагував на ситуацію, став Чернігівський журналіст Віталій Назаренко, які описав її так: “Держава-злочинець! Самозайнята молода людина в селі не має жодних шансів. Маєш корову – в тебе у кращому випадку куплять молоко за копійки, у гіршому – позбавлять лугу. Земля – тільки для холдингів! Тримаєш бджіл – ті ж холдинги їх отруять. Це – Борзнянщина. Пасічники відрами вигрібають мертву льотну бджоли. Наочний результат безкарності агрохолингу СТОВ “Дружба Нова”-кластеру корпорації “Кернел”. Немає іншої влади, окрім влади олігархів та корпорацій. Держава – мовчить, отже – співучасник злочину. Держава – злочинець!”

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ