Політика знищення торфогалузі продовжується. На прохідній Смолинського торфозаводу знову плакати, цього разу зі зверненням до так званих “слуг”. На знак протесту проти продажу працюючих і прибуткових держпідпиємств трудові колективи Смолина та Ірванцево готуються до безстрокового страйку. Об цих героїчних трудях обламали зуби два держсекретарі і один замміністра. Вони пережили Порошенка, переживуть і Зеленського.

PS: У четверговому номері “ЧЕРНІГІВЩИНИ” я зроблю почасовий розклад хто, як і навіщо знищував торфогалузь. З конкретними прізвищами виконавців і тих, хто за ними стоїть. Ви всіх їх знаєте – це переважно колишні регіонали, один із них міцно засів в Чернігові, решта сидять в Києві і рулять міністерствами. Цим людям чхати на зміну влади, вони завжди при ній.Воістину! Біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна.

Написав журналіст Віталій Назаренко на своїй сторінці в Фейсбук. В свою чергу “Смолинський торфзавод” розповсюдив наступну інформацію.

Не довіряємо владі! Торфозаводи Чернігівщини знову готуються до страйкуТрудові колективи Ірванцівського та Смолинського торфозаводів провели загальні збори, на яких висловили недовіру новопризначеному виконуючому обов’язки директора ДП «Чернігівторф» Петру Слуценку – людині, на думку шахтарів, далекій від галузі і призначеній задля подальшого знищення заводів та захоплення їх родовищ. Заразом торфовидобувники вирішили звернутися до Міністерства енергетики та екології з вимогою відкликати наказ про його призначення. У противному разі робітники заводів пригрозили безстроковим страйком та акціями протестів.Політика знищення торфогалузі продовжується. Після нетривалого затишшя – знову нові міністерські призначення, знову непрофесіоналів, знову, нехтуючи думкою трудових колективів. Розуміючи, що ДП «Чернігівторф» разом із матеріальною базою та працівниками збираються продати через аукціон, трудові колективи вирішили протистояти цьому. Почали із загальних зборів. Так, на Ірванцівському торфозаводі працівники стурбовані заявами новоприбулого виконуючого обов’язки закрити розрахункові рахунки підприємств. Тут вже навчені аналогічним гірким досвідом, коли за рахунок закриття рахунку заводу, ДП «Чернігівторф» заборгував підприємству 3,5 мільйони гривень і залишив людей без зарплат. Інакшими словами – просто вкрав ці гроші в трудового колективу.

На обох підприємствах одностайні – колективи не почули від ново призначенця Слуценка реальних планів розвитку підприємства, а відкриті розмови про подальший продаж заводів сприймаються як такі, що спрямовані на знищення прибуткової галузі. З цього приводу шахтарі вимагають у профільного міністерства відкликати наказ про призначення Петра Слуценка та оголосити прозорий конкурс. Якщо цього не трапиться, працівники обох підприємств солідарні в тому, щоб оголосити безстроковий страйк та вдатися до акцій протесту.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ