Московський міський суд розпочав розгляд крімінальної справи по суті відносно колишнього міністра та депутата Верховної Ради України Миколи Рудьковського, який звинувачується у нападі на посольство Росії у Києві в червні 2014 року. Як півідомляє ТАСС, підсудний після оголошення прокурором обвинувачення повністю визнав провину і попросив розглянути його справу в особливому порядку.

звинувачується за ч. 2 ст. 360 КК РФ ( «Участь у нападі на службові приміщення і транспортні засоби осіб, які користуються міжнародним захистом, вчинене з метою ускладнення міжнародних відносин»). Санкція даної статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.

Слідство стверджує, що 14 червня 2014 року в Києві екс-депутат Ради Ігор Мосійчук, громадяни України Володимир Назаренко, Володимир Романцов, Олексій Бакай та активісти націоналістичних організацій «Правий сектор», «Азов» та інших праворадикальних об’єднань закидали будівлю посольства камінням і намагалися підпалити його за допомогою піротехнічних виробів. Озброївшись сокирами, палицями, ломами та іншими предметами, нападники також пошкодили дипломатичні автомобілі. Прибулий на місце події депутат Рудьковський приєднався до радикалів і взяв активну участь в нападі на російську дипломатичну місію. Як вважає слідство, метою протиправних дій депутата і інших нападників було ускладнення міжнародних відносин Росії з Україною і іншими державами.

До Росії Микола Рудьковський прилетів на перемовини у супроводі Олександра Оніщенка, який виступав посередником і гарантував недоторканість. Та після затримання Рудьковського в аеропорту, Оніщенко безперешкодно відлетів тим же літаком до Іспанії.

1 COMMENT

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ