Ще в минулому році в Чернігові ходили чутки, що Чернігівська ТЕЦ змінила власника. Освідомлені люди навіть називали прізвища з оточення Президента. Називали і створені передумови для такої оборудки за спиною міської влади.

Справа полягала в тому, що з 2014 року Шкрібляк (власник фірми ТехНова, яка орендує ТЕЦ) втратив можливості завозити вугілля зі своїх шахт, які опинилися на непідконтрольній території. Невдовзі вихід був знайдений – почали закупопувати вугілля в Польщі. Але, лавочку швидко прикрили на кордоні, мовляв задешево купляєте. Тоді вугілля в Польщі коштувало 80$, а Шкрібляку вставили фірму прокладку і накинули ще 100$. За рік ТехНова спробувала отримати кредит від Світового банку на реконструкцію, але і там не зрослося на етапі погодження в Уряді. Добили Шкрібляка Ротердамом+ і фактично змусили віддати половину в своєму бізнесі. Зараз ця історія знайшла своє підтвердження і продовження. Про неї написав Дмитро Гнап:

“Те, що президент Порошенко з друзями скупає енергетику, чутки ходили давно. І ось як вони знаходять підтвердження. Подивіться на перше фото. Це кадр з нещодавнього розслідування Mykhailo Tkach. Ліворуч на фото: Анатолій Шкрібляк – власник енергетичної компанії “Технова”. До “Технови” входять чотири ТЕЦ: Сумська, Чернігівська, Черкаська та Дарницька. Перші три забезпечують електрикою ці обласні центри, а Дарницька – третину Києва.

Раніше мені стало відомо, що президент Порошенко з друзями отримали 50% частку в бізнесі Шкрібляка, тобто контролюють половину його ТЕЦ. І який неймовірний збіг!

Минулого року кіпрська компанія Group A-Zevs Ltd. яка була багаторічним одноосібним власником української “Технови” Шкрібляка справді половину акцій переписала на два інших кіпрських офшори: Chapaia Ltd. та Melcon Services. Щоправда, їхніми власниками офіційно числяться кіпрські юристи.

Але хто це поруч зі Шкрібляком на фото? Це Сергій Міщенко – впливовий екс-податківець часів Януковича. Вони разом виходять з офісного центру в спорт-клубі “5 елемент”, де любить працювати “права рука” Порошенка – Ігор Кононенко. Сам Міщенко тепер виконує функції “смотрящєго” в енергетичному бізнесі Шкрібляка від президентського оточення. Як дізнався Михайло Ткач – Міщенка з Кононенком пов’язує давнє хобі – Федерація боулінгу.

Після того, як за даними моїх джерел, президент і компанія увійшли в бізнес Шкрібляка, там швидко змінився менеджмент. Тепер всіма процесами в “Технові” керує Олена Мазурова – колишня підлегла Міщенка ще з часів податкової.

Енергетика смачніша за шоколад, еге ж? Особливо, коли ти контролюєш Національну комісію, яка і встановлює тарифи на електроенергію. Особливо, коли ця комісія знову почала стару пісню про необіхдність підвищити тарифи на електроенергію: https://tinyurl.com/y8k2zksr
При чому аж вдвічі! Ми ж не дамо Петру Олексійовичу з друзями пропасти, так? А то щось ви шоколапок останнім часом мало їсти стали”.

Саме погане в цій історії те, що Чернігівську ТЕЦ ніхто модернізувати не збирається. Як кажуть, збирають сливки і покинуть. І тоді це буде велика проблема для всього міста, яке опиниться з пограбованим мотлохом один на один.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ