Ще наприкінці минулого тижня інтернет видання Хвиля опублікувало аналітичний матеріал Богдана Бондаренко про те, хто займається виборами Порошенко та Зеленського на Житомирщині і Чернігівщині. Вчора, з’вилося відео Богдана Бондаренко, як додаток до опублікованого матеріалу. “Новини Чернігівщини” публікують частину матеріалу, який стосується Чернігівської області та розміщує відео.

Чернігівщина

У публікації “Порошенко втратив клан на Чернігівщині?” я озвучував потенційний перехід Чернігівської області під контроль Валерія Давиденко – з призначенням Олександра Мисник на посаду голови облдержадміністрації. З величезними труднощами і затримкою, призначення відбулося згідно указу президента від 28.11.2018. До цього часу – пройшло 3-місяці- не проведено масову заміну ключових осіб виконавчої влади Чернігівщини: заступників голови облдержадміністрації та керівників департаментів / управлінь; голів і заступників голів райдержадміністрацій. Багато в чому команда Олександра Мисник виглядає як тимчасові виконавці під одну конкретну задачу – проведення президентських виборів.


Та й сам Олександр Мисник слабка фігура: на його політичній кар’єрі можна було б ставити хрест – займаючи посаду голови Менського райради, він програв вибори 30.04.2017 голови Менської міської ОТГ взятому на хабарі радикалу (під час виборчої кампанії у сусідньому Сосницькому райсуді проходили слухання кримінальної справи)! Тепер дали шанс “гризти землю” за Петра, або використовують перед остаточною політичної утилізацією?


Зовсім по-іншому виглядає команда “Нашого краю” під кураторством народного депутата України Валерія Давиденко – зараз розділена на дві колони, одна з яких займається Володимиром Зеленським! Цікаво, це проблеми з призначенням Олександра Мисник похитнули впевненість у владі Петра Порошенка і змусили шукати альтернативного лідера?


“Наш край” – це близький до БПП проект, куратором якого вважався Віталій Ковальчук. Віталій Анатолійович свого часу займався штабом “УДАРу” Віталія Кличка, а потім став заступником глави адміністрації президента (зараз глава штабу Петра Порошенка). З технологічної метою, щоб не допустити реваншу “Опоблока” і посилити вплив команда президента на південному сході, був запущений проект партії “Наш край” – із числа колишніх регіоналів. Тепер вже екс-мер Чернігова регіонал Олександр Соколов, і екс-заступник міністра сільського господарства часів Віктора Януковича – Валерій Давиденко, органічно представляли проект в Чернігівській області.


На місцевих виборах-2015 – коли житомирський БПП вело другу колону через “Самопоміч”, чернігівський БПП взаємодіяв з Аграрною партією. А також отримав резервну колону – в особі конкуруючої на регіональному рівні команди “Нашого краю”. Вже з кінця 2017 року на Чернігівщині БПП і “Наш край” стали кооперуватися на виборах ОТГ – Київ згорнув конкуренцію і протистояння між проектами.


Отже, лідером регіональної “Зе-команди” став Павло Халімон – довірена особа Володимира Зеленського по округу №209. У 2015 році він балотувався за списками “Нашого краю” до Чернігівської облради (7,8% голосів округу) і Прилуцький райрада (1,75% голосів по округу; найгірший результат списку) – як глава реєстраційної служби Прилуцького районного управління юстиції. Його колега – екс-заступник голови виконавчої служби, тепер від Володимира Зеленського очолює окружну виборчу комісію №210 (Прилуки). А членом ОВК №209 (Ніжин) від кандидата Зеленського є Андрій Зорій, який балотувався у 2015 році за списками “Нашого краю” до Прилуцького міськради.


Довірені особи Володимира Зеленського по Чернігову – Поляков Антон Едуардович по округу №205 і Кулініч Катерина Валеріївна по округу №206, є креатурами Сергія Гривко. Зокрема, Антон Поляков замінив Сергія Гривко на посаді глави ГО “Український центр протидії злочинності і корупції”. А Катерина Кулініч входила до ініціативної групи по створенню Чернігівської молодіжної міської ради, яку просував Сергій Гривко (був і секретарем ініціативної групи). У 2015 році Сергій Гривко балотувався за списками “Нашого краю” до Чернігівської міськради. Потім займався молодіжкою “Нашого краю”, підтримкою фракції в міськраді і виборами в ОТГ Чернігівщини. Багаторічна робота на Валерія Давиденко і ось сплив волонтером в “Зе-команді”. А заробляти на життя де – ходити по-старому на офіс “Нашого краю”?
Якщо брати не публічну частину – команду технологів Валерія Давиденко і “Нашого краю”, то вона теж розділилася. Людина Валерія Давиденко, яка відповідає за ЗМІ в штабі “Нашого краю”, Олександр Корнієнко, тепер в центральному штабі Зеленського і публікується на його каналі. Цікавіший персонаж – Олексій Голубович, фактичний керівник кампанії Порошенко в області, “випадково” координує роботу структур, що пішли до команди Зе. Мета такої координації цілком з’ясовна – ініціатор поділу прагне не втратити контроль, і при цьому не світитися. Є й інші, менш відомі, які в одну мить опинилися в структурах нової команди.


Ключовий контролер-організатор Леся Сингаївська (родом з Житомирщини) – помічниця Валерія Давиденко, тепер займається виборчою кампанією в облдержадміністрації. Однак Леся Сингаївська не подана на посаду ані першого заступника голови Чернігівської ОДА, ані просто заступника – не помічена і в районних турах за Порошенко. З огляду на її попередню роботу на старших партнерів Валерія Давиденко – команду Миколи Присяжнюка (міністра с / г 2010-2014 і куратора аграрного спрямування у команді Юрія Іванющенка та Василя Арбузова), вона цілком могла вийти на публічну посаду в облдержадміністрації. Однак таємно займається іншим проектом. Не складно здогадатися яким: чекаємо публікації про запропонованих “від народу” списків кандидатів в народні депутати від “Зе-команди” – не здивуюся, якщо по Чернігівщині його очолить Леся Сингаївська …

Важливо розуміти, що відбувся фактично поділ технологів, орговиків і публічних людей у структурі “Нашого краю” на місцях, що призведе до сюрпризів для обох кандидатів.

Висновки

Розділивши свій організаційний, медійний і фінансовий потенціал між двома кандидатами – Петром Порошенко і Володимиром Зеленським, місцеві еліти БПП шкодять обом кандидатам. Для Петра Порошенка зараз важливий кожен голос: будь-організаційне ослаблення його команди може призвести до поразки. А якщо до другого туру вийдуть і Петро Порошенко, і Володимир Зеленський – то на чию перемогу працюватимуть місцеві еліти, взагалі незрозуміло.

Спостерігаючи за роботою впливових кураторів БПП “на два фронти”, багато людей рангом нижче все більше схилятимуться до думки, що Петро Порошенко непрохідний. Саме усвідомлення цього факту, підштовхнуло і Валерія Давиденко, і тандем Сухомлина-Рабиновича диверсифікувати ризики і запропонувати частину своїх ресурсів кандидату Володимиру Зеленському.

Володимир Зеленський ризикує начебто менше: якщо немає своєї організаційної мережі – і добрі самаритяни з БПП пропонують самі її побудувати, то може і має сенс погодитися? – І грошики цілішими будуть, і нервів на першому етапі менше доведеться витрачати! Але за все в цьому житті доводиться платити. По-перше, недостатньою мобілізацією – так як обласні команди взаємодіють з командою конкурента Петра Порошенка. А значить, менша ймовірність перемоги, адже ніхто не захоче привернути увагу київських санітарів з Генпрокуратури і СБУ посиленою роботою на Володимира Зеленського!

По-друге – зниження організаційного потенціалу на осінні парламентські вибори. Загалом, заощадивши зараз і віддавши регіони на відкуп “безсрібників”, політик Зеленський втратить шанс на консолідацію олігархії з регіональними елітами у першому турі (як під Петра Порошенка в 2014). І мандати майбутньої фракції “Зе-команди” у Верховній Раді.

Буде втрачено і головний потенціал – адекватні виборці, які шукають “нові обличчя”. Якщо на місцях Володимиром Зеленським будуть займатися “ті ж” – то де нові обличчя? У нездійсненних мріях – бурхливих фантазіях беззубих громадян, які програють битву за битвою олігархії, етноархаїці і деградації у війні за майбутнє України?

Автор: Богдан Бондаренко, для “Хвилі”

hvylya.net

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ