У конференц-залі готелю «Рейкарц» 24.02.2019 відбувся семінар для членів окружних виборчих комісій. Навчання було організовано Соціалістичною партією для представників тих кандидатів, які не зафіксовані як «технічні» для штабів основних 3-5 кандидатів у Президенти. Тобто готові діяти незалежно і домагатися проведення вільних виборів.

Навчання проводилося громадськими організаціями «Просвітно-дослідний інститут «Європейська слобода» та «Народний контроль Чернігова». Тренер – Богдан Бондаренко.

Протягом чотирьох годин, члени ОВК Чернігівської області вчилися реалізовувати свої права у виборчих комісіях, домагатися їх ефективної роботи.

Було розглянуто декілька маніпуляцій, що вже мають місце: фальсифікація заяв про згоду на участь у роботі виборчої комісії (Чернігів); тиск на членів виборчих комісій з вимогою відмовитися від роботи (Прилуки); формування незаконної організованої більшості – від членів, поданих нібито від різних кандидатів.

За словами тренера – згідно норми ч.5 ст. 29 закону про вибори, член окружної виборчої комісії має право:
* брати участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд виборчої комісії
* виступати на засіданнях виборчої комісії;
* ставити іншим учасникам засідання запитання;
* вносити пропозиції;
* безперешкодно відвідувати всі приміщення виборчої комісії;
* знайомитися з усіма документами виборчої комісії;

Будь-які спроби обмежити члена комісії, змусити його замовкнути чи відмовитися від реалізації своїх повноважень, має мати наслідком звернення до чергової частини поліції із заявою про злочин за ч.3 ст. 157 Кримінального кодексу України. Бо виборча комісія є колегіальним органом, а основною формою є засідання – нічого самостійно голова не вирішує, і не може обмежувати інших членів комісії в реалізації повноважень.

Навіть трьох членів комісії достатньо, щоб змусити окружну виборчу комісію розглянути будь-яке питання: достатньо подати відповідну письмову заяву (ч.1 ст.28).


Отже питання підкупу виборців, адмінресурсу та маніпуляцій деяких виборчих штабів, будуть обов’язково публічно розглянуті на засіданнях ОВК…

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ