Сьогодні стало відомо, що Соціалістична партія України в Чернігівській області та довірена особа Іллі Киви звертаються до правоохоронних органів з вимогою відкрити криміне провадження. Про це СПУ повідомило на власній сторінці.

Зараз довірена особа кандидата у Президенти України Іллі Киви в окрузі №210 (центр – місто Прилуки) Володимир Гарбуз, звернувся до чергової частини ГУНП в Чернігівської області із заявою про злочин. Підставою для звернення стала кампанія тиску на призначену 22.02.2019 від кандидата секретарем ОВК №210 молоду дівчину: їй погрожують кримінальною відповідальністю і вимагають відмовитися працювати секретарем виборчої комісії. Підставою для таких заяв поки що невстановленої особи, яка телефонувала з телефону голови виборчої комісії, є нібито наявність більшості у комісії. Та їх бажання мати секретарем ОВК №210 іншу особу – що вже нібито виконувала на одному засіданні повноваження секретаря засідання. Закон про вибори президента не передбачає існування якоїсь більшості у виборчій комісії: ст. 3 гарантує рівність прав і умов участі кандидатів у виборчому процесі; а ч.3 ст. 23 встановлює право кандидата подавати по одній кандидатурі до складу ОВК. Практика формування «більшості» – через внесення кандидатур від інших («технічних») кандидатів, є введенням в оману та перешкоджанням вільній реалізації виборчих прав чесних кандидатів. Тобто злочином за ч.3 ст. 157 Кримінального кодексу України.
Тому заяви про те, що є якась більшість в окружній виборчій комісії №210 – а не рівне представництво кандидатів, вимагає негайного реагування поліції. Якщо члени ОВК №210 не зможуть пояснити, з ким вони зустрічалися, коли писали «власноручно написані заяви про згоду на участь в роботі ОВК №210», і хто подавав їх кандидатури від різних кандидатів у президенти – виявиться, що більшість людей збирав один штаб, їх робота в ОВК №210 закінчиться. Група осіб за попередньою змовою – що працює від технічних кандидатів, і не тільки, має сидіти в СІЗО – а не займатися своєю «більшістю» маніпуляціями в окружній виборчій комісії! Чернігівська обласна організація Соціалістичної партії України звертається до всіх з проханням повідомляти про формування таких «груп більшості» (злочинців) в складі інших окружних виборчих комісій. Ми не дамо їм безкарно почуватися і маніпулювати під час виборчого процесу – гарантуємо належне слідство. Голова Чернігівської обласної організації Соціалістичної партії України Дмитро Зінін також додав, що СПУ не дозволить тиснути на своїх представників, маніпулювати і вдаватися до фальсифікацій на чергових виборах Президента України 31 березня. “Ми підготовлені і готові давати відсіч будь-кому. Вже сьогодні заряжаємо перших махінаторів. Не думайте, що після виборів всі все забудуть. Це тільки початок” – додав він.

Нагадаємо, що Соціалістична партія вже повідомляла про підроблені заяви членів 205 ОВК, коли секретарем від Капліна стала член СПУ. Вона також повідомила, що заяви не писала і знає, що одна і та сама людина формувала списки членів для ОВК від Капліна і Мороза.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ