Вчора, 23.02.2019 відбувся перший день з циклу навчання членів окружних виборчих комісій, довірених осіб та спостерігачів по Чернігівській області від кандидата у Президенти України Іллі Киви. Тренер – менеджер програм по Поліссю Громадської організації «Просвітно-дослідний інститут «Європейська слобода» Богдан Бондаренко. Навчання проводиться у взаємодії з програмою протидії підкупу виборців громадської організації «Народний контроль Чернігова» та Соціалістичної партії України.

Ключова теза, навколо якої відбувався багатогодинний інструктаж – як окружні виборчі комісії мають реалізовувати повноваження за п.1 ч.1 ст. 26 закону «Про вибори президента України». Тобто «здійснювати контроль за додержанням законодавства про вибори Президента України». Члени ОВК від Іллі Киви та у взаємодії з довіреними особами, спостерігачами, журналістами, будуть ініціювати публічне заслуховування членів мереж підкупу та працівників правоохоронних органів і прокуратури на засіданнях ОВК.

Передбачається, що окружні виборчі комісії затвердять переліки заходів проти підкупу виборців та маніпуляцій проти зриву виборчого процесу з боку кандидатів, які не потрапляють у другий тур президентських виборів.

Незаконна більшість у складі ОВК, яка формується деякими штабами з метою зриву виборчого процесу, буде переслідуватися у кримінально-правовому порядку – через ініціювання кримінальних проваджень за ст. 157 Кримінального кодексу України. На думку тренера, порушення принципу рівності кандидатів – поєднане із введенням в оману (введенням членів комісій від інших кандидатів), містить ознаки злочину перешкоджання. Отже «організована більшість» швидко стане організованою злочинною групо поза межами ОВК і не буде заважити чесним членам організувати виборчий процес!

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ