Напередодні новорічних свят з чиновників Чернігівської обласної державної адміністрації та керівників комунальних підприємств за командою керівництва ОДА збиралися продуктові набори вартістю 6 тис. гривень кожен.

Про це повідомило інтернет-видання Hubs.
Пікантності цій інформації додає те, що “продрозкладка” відбувалася нібито під приводом передачі продуктів в якості подарунків київським чиновникам. Про це повідомили місцеві активісти та представники Чернігівської міської організації Соціалістичної партії України (СПУ).
За даними видання, частина зібраних продпакетів використовували для накриття святкового столу на день народження голови Чернігівської ОДА Олександра Мисника, яке він святкував 27 грудня.

Олег Скварський приніс Миснику продпакет


“Від кількох керівників комунальних установ області нам стало відомо про ганебний факт. Він стався наприкінці минулого року, напередодні дня народження губернатора, яке він святкував в комунальному готелі “Придеснянський” і не сплатив повної вартості. Керівників запросили до ОДА. Радник голови ОДА Володимир Ткач пояснив, що потрібно сформувати пакети з продуктами для презентів на свята впливовим людям в Києві. Потім їм надсилали смс з переліком продуктів: сирокопчена ковбаса, сир, оливки в залізних банках, елітний алкоголь тощо. Вартість кожного пакета – близько 6 000 гривень. Потім їх доставляли на третій поверх ОДА, де й сидить Володимир Ткач”, – написали представники чернігівського підрозділ СПУ на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.


Інформацію про повернення до бартерних схем часів 1990-х років агентству “Інтерфакс-Україна” прокоментував голова СПУ Ілля Ківа: “Для мене незрозуміло, чому влада, яка публічно закріплює курс на ЄС, практикує методи XIII століття, коли хан Батий змушував підкорені землі платити данину Золотій Орді”. Політик розповів, що вперше бачить, щоб жебракуючий народ допомагав продуктами чиновникам, а не навпаки. “… Бачив, як під час передвиборчої кампанії політики збирали продуктові пакети для пенсіонерів та малозабезпечених, як купували голоси за гречку, але те, що відбувається в обласній адміністрації Чернігова мене шокувало”, – заявив він виданню.


Також днями громадські активісти Чернігівщини на брифінгу Олександра Мисника організували флешмоб, подарувавши йому продуктовий набір: ковбасу, сир, банку оливок. Як заявив голова Чернігівської СПУ Олег Скварський, “перед своїм днем ​​народження Ви збирали продукти з чиновників, навіть смс розсилали. Мені показували ці повідомлення, можу навіть продемонструвати скрін. Тому я сьогодні прийшов й сказав Миснику – якщо Вам нема чого їсти, ми можемо допомогти. Нехай голова ОДА звертається до нас, ми нагодуємо. Але знущатися над людьми й збирати данину – не треба. Це корупція! Запам’ятайте самі та передайте своєму раднику”.


Крім того, на брифінгу губернатору Чернігівщини передали символічний квиток до Москви. “Ви сказали про НАТО, Ви сказали про Варшаву… Але Ви не сказали, як Ви призначали своїх радників: без обговорень з громадою. Радників, які підтримують “руській мір”, – заявив громадський працівник Вадим Йовенко.
Раніше в Чернігові вже ініціювали збір підписів про відставку радників місцевого губернатора: Олександра Соколова та Володимира Ткача. Активісти звинувачували їх в причетності до корупційних схем. Тоді вдалося добитися звільнення колишнього мера Чернігова Соколова, а ось колишній керівник “Чернігівобленерго” Ткач залишається радником голови ОДА.


Олександра Мисника призначили головою Чернігівської ОДА 28 листопада 2018 року. На думку чернігівського осередку СПУ, за губернатором стоїть народний депутат Валерій Давиденко, який, за даними місцевих активістів, контролює на Чернігівщині партію “Наш край”.

Додамо, що на продпакети для Олександра Мисника вже відгукнулися користувачі мережі, які викладають фотожаби присвячені цій темі.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ