11 лютого в Плисківській ОТГ, що на Борзнянщині, відбулася сесія, наслідками якої стала госпіталізація голови громади Марини Вірко. Та про все по черзі.

Плисківська ОТГ, чи не єдина в Чернігівській області де Батьківщина отримала більше 70% підтримки і свого голову Марину Вірко, яка йшла самовисуванцем. Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці з боку Михайла Голиці, який щедро засіяв ОТГ напередодні виборів.

Ще в минулому році відбувся перший земельний конфлікт між сільрадою і місцевим агропідприємством “Плиски-агро”. Керована Михайлом Голицею сільська рада заявила про необхідність підняття оренди за землю. В Плиски-агро це розцінили як рейдерство, хоча й погодилися на поступове зростання оренди. Пікантності до цієї історії додає той факт, що Михайло Голиця колись був засновником цього підприємства і напевно, як справжній господар Плисок, мав на меті встановити контроль за землею.

Також, в минулому році держземагенство передало Плисківській ОТГ тисячі га державної землі. Враховуючи конфлікт, сільрада довгий час не погоджувалась її прийняти. Та як стало відомо – все таки прийняли і от для чого.

На 11 лютого Марина Вірко скликає сесію, яку охрестили земельною. Бо, окрім земельних питань там нічого не було. В списках на безоплатно отримання були не відомі люди з Києва та інших регіонів. В селах ОТГ піднявся хай, що Голиця з Вірко та депутатами від Батьківщини дерибанять землю.

Через людей, що прийшли на сесію, дерибан не пройшов. Натомість, Марина Вірко отримала нервовий зрив та опинилася в лікарні.

Вже зараз стало відомо, що серед тисяч гектарів, що передані Плисківській ОТГ є ласі 600 га, які до цього вже оброблялися. Місцевий депутат повідомив, що вони на сесію не вносилися, бо Вірко з Батьківщиною та своїм спонсором вже знайшли фірму, якій мають її передати без обговорень.

Судячи з того, що відбувається в Плисках останній рік, Марина Вірко ризикує опинитися не тільки на лікарняному, а й за гратами. Що ж стосується Батьківщини, то за рік можна було показати, як піднімати село, а не тільки опікуватися землею в інтересах “грошових торб”.

Далі буде.

ПУБЛІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ